Bursa’nın 2023 Hedefi Hızlı Tren, Havaalanı, Otoyol Entegrasyonubursanin hedefi hizli tren havaalani otoyol entegrasyonu
bursanin hedefi hizli tren havaalani otoyol entegrasyonu

Ulaşım projelerini yakından takip eden AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, devam eden yatırımları özetlerken; sanayi, turizm ve tarımda Bursa’yı daha fazla değerlendirmenin arayışında olduklarını söyledi, hedefi de açıkladı:
“Bursa’nın daha ulaşılabilir bir şehir olması üstbaşlığıyla hareket ediyoruz. Bunun için de proaktif süreçleri iyi yönetmemiz lazım.”
Ardından…
“İktidar partisinin kazandığı en büyük şehir olarak bu dinamiklere daha hızlı gitmenin çabası ve uğraşı içindeyiz” dedi ve devam etti:
“Cumhurbaşkanımız çok sık ifade ediyor, 2023 bir siyasi partinin değil, ülkenin hedefi. Bu hedef için Bursa daha fazla devrede olmalı.”
Bu noktada…
Otoyolun bu yıl biteceğini, hızlı trenin devam ettiğini, Bursa Havaalaını olarak adlandırdığı Yenişehir Havaalanı’nda kargo uçuşlarının başladığını ve Anadolu Jet’in en çok sefer yaptığı havalanları arasına girdiğini, Gaziantep uçuşları doluluk oranının da yüzde yüze yaklaştığını söyledi ve şunu ekledi:
“Cumhurbaşkanımız da Bursa’ya geldiğinde söylemişti. Ulaşım problemlerini bu dönem halletmemiz gerekiyor.” (Olay – Ahmet Emin Yılmaz)

Hızlı Tren HaberleriÜcretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:
İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.