Batman-Diyarbakır İçin Planlanan Raybüs Malatya’ya Kaydırıldı

batman diyarbakir icin planlanan raybus malatyaya kaydirildi
batman diyarbakir icin planlanan raybus malatyaya kaydirildi

Batmansonsöz gazetesinin düzenlediği İmza kampanyasından sonra Batman ve Diyarbakır Kamuoyunda geniş yankı uyandıran raylı sistem talebiyle ilgili çarpıcı bilgilere ulaşıldı. İddialara göre Batman-Diyarbakır illeri raybüs planlamasına alındı ancak takipsizlik sonucu bu proje Malatya’ya kaydırıldı.


BATMAN VE DİYARBAKIR, RAYBÜS İSTİYOR

Her gün ortalama 15 Bin kişinin kullandığı Batman-Diyarbakır Demiryolu’nda, mevcut ve aktif haldeki tren hattının, raylı ulaşım aracı raybüse dönüştürülmesini önerdik. Batman-Diyarbakır Yolu’nda araç sayısı ve hava kirliliğini azaltacak, güvenli, hızlı ve ucuz seyahat imkânı sağlayacak raybüs için başlattığımız imza kampanyasına destekler büyüdü. Zonguldak-Karabük, Çatal-Tire, Kars-Akyaka, Malatya-Elazığ arasında kurulan raybüs hattının, Batman-Diyarbakır arasında da uygulanması için başlattığımız kampanyayı Diyarbakır Basını da destekledi. Diyarbakır’da 5 gazete, Batman-Diyarbakır Raybüs İstiyor ortak manşeti ile çıktı.

DEVLET EKONOMİSİNE DE KATKI SAĞLAYACAK

Batman-Diyarbakır arasında kullanılan 90 kilometre tren hattının raybüse dönüştürülmesi için siyasetçilerden destek beklerken, çarpıcı iddialara ulaştık. İddialara göre Batman-Diyarbakır, 2019 yılı Raybüs Hattı Planlamasına alındı ama bu iki ilin takipsizliği nedeniyle planlamada değişikliğe gidilerek, Malatya’ya kaydırıldı.

SİYASETÇİLER KÖR, SAĞIR, DİLSİZ

Halk, batı illerinde 20 yıldır kullanılan raylı sistemin, Batman-Diyarbakır arasında da uygulanmasını istiyor. Basında geniş yer bulan ortak talebe, siyasetçiler ise kör, sağır, dilsiz kesiliyor. (Batmansonsöz)sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar