Genel Müdür Erol Arıkan’ın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

haber genel mudur erol arikan in kurban bayrami kutlama mesaji
haber genel mudur erol arikan in kurban bayrami kutlama mesaji

İslam Bilgini İbn-i Haldun, bir toplumda dayanışma duygusunun yok olmasının, o toplumun çöküşünü hazırlayan en önemli etkenlerden birisi olduğunu daha 1300’lü yıllarda söylemiştir.


Mutlulukla ifade etmek isterim ki, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın pekiştiği dini bayramlarımızla, bizi biz yapan güzel hasletlerimizi yaşarken, toplum olarak birbirimize daha sıkı kenetlenmekte, birlikte daha güçlü olacağımız bilincimizi güçlendirmekteyiz.

Bu bilinç içerisinde 7/24, 365 gün ulaşım hizmeti veren TCDD Taşımacılık olarak günde yüzlerce yolcu ve yük treni işletiyor, binlerce yolcuyu, binlerce ton yükü sağ salim ulaştırıyor, yeni trenlerimizi sefere koyuyoruz.

Bu kapsamda, Ankara-Kars hattında Doğu Ekspresinin yanı sıra turizm amaçlı Turistik Doğu Ekspresini, Ankara-İstanbul hattında Ankara Ekspresini işletmeye başladık.

Uluslararası yolcu taşımacılığımız da gelişiyor. İstanbul- Sofya Trenine rağbet artarken, kardeş ve dost ülke İran ile Van- Tebriz Tren seferlerini Tahran’a kadar uzattık. Sırada Ankara-Van hattı için Trans Asya Ekspresi var.

Yük taşımacılığında da adeta bayram sevincini yaşıyoruz. Mayıs ayında diğer tren işleticileriyle birlikte taşıdığımız yük miktarı 3 milyon tonu geçti.

Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattına ise bölge ülkelerinin ilgisi gittikçe artıyor, yük tren seferleri artıyor.

Bayramlar ise demiryolculuk mesleği için milletimize daha fazla hizmet ettiğimiz günler demektir.

TCDD Taşımacılık olarak yolcularımızın bayramda rahatlığı ve güvenliği için gereken tedbirleri aldık. İlave yüksek hızlı trenler ve ilave vagonlarla tüm trenlerimizin kapasitesini artırdık. YHT’de yaklaşık 2 bin 500, konvansiyonelde 30 bin ek yolcu kapasitesi oluşturduk.

TCDD Taşımacılık ailesi adına, Kurban Bayramınızı en içten duygularla kutluyor, İslam alemine ve dünyaya barış, kardeşlik duygularının hakim olmasını diliyor, seyahatlerinizde treni tercih ettiğiniz için teşekkür ediyorum.

EROL ARIKAN
TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanıİlk yorum yapan olun

Yorumlar