San Diego Tramvay Temin İhalesini Siemens Kazandı

siemens san diego lrt
siemens san diego lrt

Siemens San Diego Hafif Raylı Sistemi için açılan ek 25 araçlık araç temin işini kazandı ve San Diego işletme firması MTS ile sözleşme imzaladı. 53 km uzunluğundaki hafif raylı sistem hattında çalışacak olan tramvaylar mevcut yüksek tabanlı SD100’lerin yerini alacak. Tedarik süresi ise 2021 yılı.

Kaliforniya’daki Sacramento tesisinde Siemens Mobility tarafından tasarlanan ve üretilen S700 model tramvay araçları yeni teknolojilerle donaltıldı. İç tasarım konusunda yolcuların rahatlığı ve ergonomisi düşüünlerek tasarlanan araçlar, engelliler için özel olarak tasarlandı. Ayırt edici özellikler arasında, yolcuların, tekerlekli sandalyelerin ve bisikletlerin gezinmesini kolaylaştıran geniş koridorlara sahip açık ve geniş bir alt zemin bulunmaktadır. Enerji verimliliği konusunda Siemens teknolojisine sahip araçlarda daha az enerji kullanan ve daha uzun süre dayanan LED aydınlatma özelliğine sahiptir.

MTS ve Siemens Mobility İşbirliği

MTS ve Siemens Mobility’nin ilişkisi 1980’de 71 adet U2 modeli için siparişi ile başladı. Daha sonraki siparişler ise 1993’te ve 2004’te oldu. Toplamda 11 düşük tabanlı S70 araç tedarik eden Siemens, 2018 yılında ise 45 adet S70 aracınının teslimatını yaparak, bu yeni ek 25 aracın temini işini kazandı.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.