Nextbike Konya Akıllı Bisiklet İstasyonları Ücret Tarifesi ve Üye İşlemleri

nextbike konya akilli bisiklet istasyonlari ucret tarifesi ve uye islemleri
nextbike konya akilli bisiklet istasyonlari ucret tarifesi ve uye islemleri

Nextbike Konya , bisikletin eğlence ve spor amaçlı kullanılmasının yanında bir ulaşım aracı olarak da kullanılmasını teşvik etmek amacıyla; Nextbike Konya “Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi”ni Konya genelinde yaygınlaştırmayı, böylece sağlıklı ve çevreci bir ulaşımı tüm bisiklet severlerin hizmetine sunmayı hedefliyor.

Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi ile bisiklet severler, bisikletlerini yanlarında taşımak zorunda kalmayacak, istedikleri Nextbike Konya istasyonlarından bisiklet kiralayabilecek ve herhangi bir Nextbike Konya istasyonuna bırakabilecekler.

Akıllı Bisiklet Sistemi Nedir?

Birçok metropolde bisiklet severlere alternatif ulaşım aracı olarak hizmet veren, teknolojik veri tabanı ile desteklenerek bisiklet taşıma zorunluğunu ortadan kaldıran ve kentteki ulaşım ağına entegre olabilen sürdürülebilir bisiklet paylaşım sistemidir.

Bu sistemin amacı, 3 – 5 km uzunluğundaki ara mesafeleri motorlu araç kullanmak zorunda kalmadan gidilebilmesini sağlamaktır. Bu sayede toplu ulaşım üzerindeki yük ve çevreye zarar veren sera gazlarının etkisi azalacak, toplum daha sağlıklı ve daha çevreci bir ulaşım aracını kullanabilme imkanına sahip olacaktır.

Nextbike Nasıl çalışır?

Bisikletler Konya’nın en merkezi noktalarında bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ELKART’ınızı sensöre yaklaştırmak ve bisikleti almak. Bisikleti iade etmek için bisikleti istasyondaki müsait bir alana yerleştirmek yeterli. İsterseniz buradan, isterseniz ilk kiralamanız sırasında istasyonlarımızın birinden kayıt olabilirsiniz.

Nextbike Kiralama

Bisiklet kiralamak için kredi kartına ihtiyacınız var! Cep telefonu numaranızı, isminizi ve kredi kartı bilgilerinizi girin, bisiklete binmeye başlayın! Eğer ELKART’ınız varsa, kayıt sırasında sensöre yaklaştırmanız gerekmektedir.

Eğer nextbike’a daha önce web sitesinden kayıt olduysanız, ELKART’ınızı sensöre yaklaştırın, telefon numaranızı ve PIN kodunuzu girin. Artık bisiklet kiralama ve iade işlemleri için yalnızca ELKART’ınız yeterli!

  1. ELKART’ı sensöre yaklaştırınız
  2. Bisikletin kilidi otomatik olarak açılır
  3. İstasyonda sinyali yanan bisikleti alabilirsiniz
  4. Bisiklet kilit kodunu terminal ekranında göreceksiz ve cep telefonunuza bir bilgilendirme mesajı gidecek (SMS veya kısa çağrı).

Nextbike İade

Bisikleti istasyondaki müsait bir alana yerleştiriniz
İstasyonda yanan sinyal bisikletin başarılı bir şekilde iade edildiğini gösterir
Lütfen iade sırasında bisikleti kilitleyiniz.

Nextbike Kayıt

Bisiklet kiralama sistemini kullanmadan önce kişisel bilgilerinizi kaydediyoruz. Daha sonraki kiralamalarınızda sistemimiz sizi telefon numaranız vasıtasıyla tanır. Bir kere kayıt olduktan sonra bisiklet kiralama sistemimizi dünyadaki tüm nextbike şehirlerinde kullanabilirsiniz. Bir müşteri hesabı ile 4 bisiklete kadar kiralama yapabilirsiniz.

Nextbike Ödeme

Kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme bilgilerinizin teyidi için kartınızdan 1 TL çekilir. Bu tutar kullanımınız için hesabınıza yatırılır.

Nextbike Konya Ücret Tarifesi

Kolay olduğu kadar esnek kiralama sistemlerimiz ve reklam ortaklarımızın varlığı sayesinde çok cazip fiyatlar sunabiliyoruz.

Standart fiyat tarifemiz:

Loading...

Bisikletinizi resmi lokasyonlarımıza iade edebilirsiniz. Lütfen lokasyonlarımızı görmek için lokasyon litemize göz atınız.

Diğer servis ücretleri

Resmi olmayan lokasyon veya bölgelere iade: km başı 4 TL, en az 20 TL
Hasar veya hırsızlık: 300 TL
Bu ücretler lojistik çalışmalara karşılık olarak tahakkuk ettirilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Sorumluluklar

Hasar veya hırsızlık durumunda, bisikleti kiralayan kişiden 300 TL ücret tahsil edilir. Ağır ihmal veya kasıtlı hasar verilmesi halinde bisikleti kiralayan kişi yasa karşısında tam ölçüde sorumlu kabul edilir. Bisiklet kiralama kodunuzu aldığınız andan, servis ekibimizin bisikleti kontrol etmesine ve bir başkasının aynı bisikleti kiralamaya karar vermesine kadar bisiklet sizin sorumluluğunuzdadır. Kontroller rastgele gerçekleşebilir (Bisikletin iadesinden sonraki 48 saat içinde).

Daha fazla bilgi için Şartlar ve koşullar’ı inceleyiniz.

Günde bir kere ilk 30 dk ücretsiz
Saat başı ücret
24 saat 15 TL
1 hafta (7 gün) 60 TL

Konya Netbike Haritası

Loading...

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Cum 15

İhale İlanı : Personel Hizmeti Alınacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Cum 15

İhale İlanı : Köprü İşleri Yaptırılacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Cum 15

İhale İlanı : Köprü İşleri Yaptırılacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar