Türkiye’den Tebriz’e Tren Yolculuğunda Bilmesi Gereken Her Şey

turkiyeden-tebrize-tren-yolculugunda-bilmesi-gereken-her-sey
Türkiye'den Tebriz'e Tren Yolculuğunda Bilmesi Gereken Her Şey

Türkiye’den İran’ın en kalabalık şehirlerinden biri olan Tebriz’e seyahat etmek tahmin edebileceğinden daha basit. İstanbul, Ankara, Kayseri, İzmir gibi bir çok büyük Türk şehrinden Tebriz’e giden bu trene binebilirsiniz. Transasya Ekspresi Ankara – Tebriz rotasını yaklaşık 45 saatte kateder ve yol 1200 kilometredir.


Transasya Ekspresi, gezginler için yeni fırsatlar sunmaya karar veren Türkve İran demiryollarının işbirliğidir. Bu rota Ankara’dan Tatvan’a ve Van’dan Tebriz’e iki tren ve Tatvan’dan Van’a bir feribottan oluşuyor. Transasya Ekspresi, Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü’nü bir feribot ile 3,5 saat süren bir yolculuk ile geçtiği için eşsiz bir rota. Yolcular trendeki 4 kişilik konforlu kompartımanlarda seyahat ederler. Transasya Ekspresi her Çarşamba saat 14: 25’te Ankara’dan ayrılır ve Cuma günü saat 10: 20’de Tebriz’e gelir.

Ayrıca, Van ve Tebriz’i birbirine bağlayan, Transasya Ekspresi ile aynı tip 4 kişilik kuşetli kompatmanlı başka bir tren var. Pazartesi günü saat 21: 00’de Van’dan ayrılır ve Salı sabahı 05: 05’te Tebriz’e ulaşır. Her iki trenin de yemek arabaları vardır, bu sayede tüm yolcular Türk, Fars ve dünya mutfaklarından yemeklerin tadına bakma fırsatına sahiptir. Bununla birlikte, kendi yiyecek ve alkolsüz içeceklerinizi tekneye getirebilirsiniz. Ayrıca, Transasya Ekspresinde ve Van-Tabriz treninde ile konforlu ve huzurlu bir konaklama için yastıklar, battaniyeler, çarşaflar gibi tüm nevresimler temin edilmektedir.

Transasya Ekspresi ile yolculuğunuz sırasında, saatlerce süren tren ve feribot yolculukları yapacaksınız, bu nedenle muhteşem manzaralar görmeyi, resimç ekmeyi, yerlilerin misafirperverliğini hissetmeyi ve diğer turistlerle unutulmaz hikayeleri paylaşmayı bekleyebilirsiniz.

İnanılmaz bir tarihe ve harika yerlere sahip tamamen benzersiz bi rülkeye seyahat etmekten heyecan duyuyormusunuz? Öyleyse yeni maceralarınıza hazırlanın ve Tebriz’e giden tren durakları ile fiyatlar ve müsaitlik durumu hakkında daha fazla bilgi edinin (https://transasiatrain.com/train/ankara-tabriz-train-ticket).

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar