TÜDEMSAŞ’ın Akibeti Sivas Demir Çelik Gibi Olmasın

tudemsasin akibeti sivas demir celik gibi olmasin
tudemsasin akibeti sivas demir celik gibi olmasin

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, Sivas’ın en önemli istihdam alanlarından biri olan TÜDEMSAŞ’ın, geçtiğimiz yıllarda kapatılan ve atıl duruma getirilen Sivas Demir çelik gibi olacağı endişesini taşımaktayız dedi.Peker, defalarca kurumla ilgilenilmesini ve iş alanlarının genişletilmesi noktasında milletvekillerine ve bürokratlara çağrı yapmış olmamıza rağmen gelinen noktada her hangi bir çalışma yapılmadığını görmekteyiz. Sivas milletvekillerimize buradan tekrar çağrıda bulunuyoruz, lütfen TÜDEMSAŞ ile ilgilenin. Üretim ve istihdam olarak 1980’li yılların çok gerisinde bulunan kuruluşun eski konumuna gelmesi için yatırım ödeneğinin artırılması iç ve dış piyasadan iş temin edilmesi için elinizden geleni yapın.

TÜDEMSAŞ, gerek yönetim gerekse, hem idari hemde teknik personel açısından donanımlı bir kuruluştur diyen Peker, imkan verilirse tank’ta yaparız top’ta yaparız otomobilde yaparız.Ülke piyasasına ve Sivas piyasasına yaptığı katma değer kimse tarafından inkar edilemez. Piyasaya aylık ortalama 10 milyon TL’ye yakın sıcak para akıtmaktadır, bu akıtılan paranın kesildiğini düşünürsek esnafımız da kötü duruma düşecektir.

Sivas’ın adeta can damarı olan bu güzide kuruluşun tekrar ayağa kalkması için STK’lar siyasi partiler ve tüm Sivaslılar olarak elimizi taşın altına koymalıyız. Kimse tribünlere oynamasın icraat bekliyoruz icraat.

TÜDEMSAŞ’ın sorunları ile ilgilenen MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek’e sendika adına teşekkür eden Peker, iktidarın muhalefet ile işbirliği yapması zaruri hale gelmiştir ifadelerini kullandı.

TÜDEMSAŞ’I KİMSE SİVAS DEMİR ÇELİK YAPAMAZ

Peker, son günlerde TÜDEMSAŞ ile ilgili hoş olmayan dedikdular bilerek ve isteyerek kurumu itibarsızlaştırma çalışması içinde olanlara diyorum ki şahsi hesaplarınıza TÜDEMSAŞ’ı alet edemezsiniz kurum yöneticilerinin bir suçu yada hatası varsa ilgili kuruluşlarımız adli ve idari soruşturmayı yapar ve gereken cezayı verir. Biz TÜDEMSAŞ’ın, ürettiği vagonlarla gündemde olmasını arzu ediyoruz. Son olarak Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavları yapılmakta tüm personellerimize başarılar diliyor siyasetin değil liyakatin kazanmasını temenni ediyorum dedi.

Armin
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar