Toplu Taşıma Araçları Ultraviyole Işınla Virüslerden Arındırılacak

toplu tasima araclari ultraviyole isinla viruslerden arindirilacak
toplu tasima araclari ultraviyole isinla viruslerden arindirilacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ASPİLSAN Yönetim Kurulu Üyesi ve Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Turan Özdemir’in de katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Video konferansla yapılan toplantıda toplu ulaşım araçlarının ultraviyole ışınlarla virüslerden arındırılması ele alındı.


Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında yapılan toplantıya Başkan Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Aselsan Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Ahmet Turan Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman ve Bayar Özsoy ile Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu katıldı.

Toplantıda Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Aspilsan Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Ahmet Turan Özdemir tarafından ultraviyole ışınlarla ortam sterilizasyonu ile ilgili detaylı bir sunum yapıldı. Toplantı sonrası bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Ulaşım birimlerimizin sterilizasyonu ile ilgili neler yapabileceğimizi değerlendirdik ve dünyadaki uygulamalarla ilgili teknik gelişmeleri gözden geçirdik. Bu konuda ultraviyole ışınlarından nasıl yararlanılacağını ele aldık. İnşallah Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda yapacağı çalışmalar sadece Kayseri ve Türkiye’ye değil dünyaya ışık tutacak bir öngörüyü içeren yaklaşıma sahiptir. Umarım bu çalışmalarımızda başarılı ve faydalı oluruz” diye konuştu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar