Estonya Parnu Letonya Sınırı Demiryolu İhalesi Sonuçlandı

letonya hizli tren
letonya hizli tren

Rail Baltica proje organizatörü RB Rail, Indra firmasının alt kuruluşu Protec ve Obermeyer + Beraten‘in Konsorsiyumunu, Pärnu ile Letonya sınırı arasındaki demiryolu hattının 93,5 km’lik bölümü için tasarım ve inşaat denetim hizmetleri ihalesini sonuçlandı.


Toplam bedeli 10,8 MEUR‘luk olan sözleşmeye imza atan Konsorsiyum, 259 km/saate kadar çalışacak şekilde tasarlanacak olan 1.435 mm gabareli demiryolu koridorunun bu bölümü, hayvanların hattı geçmesine izin verecek şekilde eko-köprülerle tasarlanacak. Proje 3 yolcu istasyonu, 1 yükleme tesisi, 9 demiryolu köprüsü, 15 yol üst Köprüsü, 148 menfez ve 11 eko-köprü üst geçit içeriyor.

rail baltik
rail baltik

27 Ay Tasarım ve 60 Ay İzleme Süresi

Jeoteknik araştırmaları ve ayrıntılı teknik tasarım içeren proje, orijinal tasarımda herhangi bir değişikliğin onaylanması da dahil olmak üzere, inşaat aşamasında da 60 aylık izleme olarak devam edecek.

Protec, projeyi yönetmek için bina bilgi modelleme metodolojisini uygulayacak ve inşaat için gerekli tüm bilgileri son derece ayrıntılı bir 3D dijital modelde merkezileştirecek.

RB Rail, koridorun Letonya bölümü için ayrıntılı teknik tasarım incelemesi ve tasarım uzmanlığı hizmetlerinin sağlanması için ihaleler açacak.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar