Metro İstanbul Toplam Kalite ve Verimlilikte Çıtayı Yükseltti

metro istanbul toplam kalite ve verimlilikte citayi yukseltti
metro istanbul toplam kalite ve verimlilikte citayi yukseltti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketlerinden Metro İstanbul, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı tarafından geliştirilen şirketlerin sürdürülebilir başarı elde etmesini amaçlayan EFQM yönetim modeline geçiyor. Türkiye’nin en büyük kent içi raylı sistem işletmecisi olan, İBB iştirak şirketlerinden Metro İstanbul, sürdürülebilir başarı ve üstün performans hedefine ulaşmak için Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (European Foundation for Quality Management – EFQM) tarafından geliştirilerek 1991 yılında tüm dünyaya duyurulan yönetim modeline geçiyor.

Şirket verimliliği artacak…


Dünya çapında tanınan ve bir yönetim çerçevesi oluşturan EFQM Modeli, sürdürülebilir bir gelecek elde etmeyi amaçlayan tüm kuruluşları değişimi yönetme ve performanslarını iyileştirme konusunda destekliyor. Metro İstanbul da şirket verimliliğini artırmak, iç ve dış paydaşları için sürdürülebilir değer yaratmak ve üstün performanslı sonuçlar elde etmek için bu modeli kendisine rehber seçerek çalışmalara başladı.

Tüm çalışanların katılımı önemli…

Şirket bu kapsamda belirlenen proje ekibi üyelerine bir günlük EFQM Modeli Temel Eğitimleri aldırarak ilk adımı attı. Eğitim öncesi açılış konuşması yapan Metro İstanbul Genel Müdürü Özgür Soy, değişimi yönetmek, süreçleri standartlaştırmak ve iyileştirmek amacıyla yapılan bu çalışmalara tüm çalışanların katılımının önemini vurguladı.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar