Alstom, Covid-19 Dünyasında Ulaştırma ve Mobilitenin Hijyen ve Güvenliğinde Yeniliklerin Öncüsü

Alstom, Covid-19 Salgınında Ulaştırma ve Mobilitenin Hijyen ve Güvenliğinde Yeniliklerin Öncüsü
Alstom, Covid-19 Salgınında Ulaştırma ve Mobilitenin Hijyen ve Güvenliğinde Yeniliklerin Öncüsü

Karantina kısıtlamaları giderek hafifletildikçe ve insanlar yeni normale uyum sağladıkça, çok sayıda insan toplu taşıma ve mobilite için yeni normalin ne olacağını sorguluyor. COVID-19 dünyasında ulaşım ve mobilite söz konusu olduğunda her gün işe gidip dönen kişilerin sağlık ve refahlarının birincil öncelik olacağına dair güvence gereksinimleriile birlikte insanların endişelerinin temelinde güvenlik ve hijyen bulunuyor.


Demiryolu ulaşımında ve sürdürülebilir mobilitede küresel bir lider olan Alstom,karantina döneminden azami derecede yararlanarak, olağanüstü düzeyde sağlık ve refah mobilite teşviklerinin geliştirilmesini hızlandırmaya yatırım yaparak söz konusu endişeleri azaltmaya çalışmaktadır.

Alstom bünyesinde özel bir uzman ekip, yenilikçi hijyen, sağlık ve güvenlik çözümleri sağlamak amacıyla sağlık ve viroloji laboratuarları gibi uluslararası düzeyde tanınmış makamlar ve kuruluşlar ile koordinasyon halinde çalışarak, tüm teknik etki alanları genelinde ana uzmanlıklarını ve kaynakları bir araya getirmiştir.

Bunu yaparken ekip,virüsün hem havada hem yüzeylerde yayılmasını azaltmak amacıyla, mikro-organizma yayılım mekanizmalarına ve derinlemesine bilimsel teknik bilgileredayanarak, kapsamlı ve onaylı bir çözüm portföyü sunmuştur. Harekete hazır vegeliştirilmekte olan çözüm portföyü, aşağıdakileri garanti etmektedir:

  • yolcuların ve çalışanların sağlığını korumak
  • çevre ve enerji tüketimi üzerindeki etkiyi sınırlamak
  • ekipman güvenilirliğini korumak

Alstom Yakın Doğu Grubuve Türkiye Genel Müdürü Mama SOUGOUFARA şu açıklamada bulundu: “COVID 19 pandemisinin ilk tehditleri ortaya çıktığında, Alstom bu sağlık krizinden etkilenen tüm teknik etki alanlarında üyelerinin geniş uzmanlığını ve kaynaklarını kullanan özel bir çalışma grubu kurdu. Bu grup, sadece trenler için sağlık, hijyen ve güvenlik çözümlerine değil, aynı zamanda ulaştırma alanlarında yolcu yoğunluğu yönetimine de odaklandı.”

Ekleyerek devam ediyor, “Şirketimiz, yolcuları korumak ve güven duygularını eski haline getirmek amacıyla tasarlanmış yenilikçi çözümler geliştirmenin yanı sıra, gelecek aylarda hazır olması beklenen tamamlayıcı çözümlerin onayını da hızlandırdı. Bu gelişim çözümleri, önemli virüsidal gelişmelere (virüsleri devre dışı bırakabilme veya yok edebilme kabiliyetine sahip çözümlere) odaklıdır.”

“Daha sağlıklı ulaşıma yönelik sürdürülebilir çözümler sağlama taahhüdünde istikrarlı bir şirket olarak Alstom, mobilite zorluklarında onları destekleyerek ve sürekli olarak yenilikçi çözümler arayarak değerli müşterilerinin yanında çalışmaya devam edecektir.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Alstom, 70 yıldan uzun süredir Türkiye’de faaliyet göstermektedir. İstanbul ofisi, Afrika-Orta Doğu-Orta Asya bölgesi için ve sinyalizasyon ile sistem projeleri için bölgesel bir merkez olarak hizmet vermektedir. AMECA bölgesindeki sinyalizasyon ve sistem projeleri için tüm teklif verme, proje yönetimi, tasarım, satın alma, mühendislik, bakım hizmetleri, İstanbul’dan yürütülmektedir. Türkiye, Alstom’un bölgesel projelerine nitelikli yerel yeteneklerin ihracına yönelik bir ana merkezdir.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar