Konya Büyükşehir’den Bisiklet Tramvayı Duyurusu!

Konya Büyükşehir'den Bisiklet Tramvayı Duyurusu!
Konya Büyükşehir'den Bisiklet Tramvayı Duyurusu!

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan duyuruda 28 Eylül Pazartesi gününden itibaren yaklaşık 20 gün Selçuk Üniversitesi Tramvay Hattı son durak bölgesinde bakım çalışması yapılacağı belirtildi.


Konya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle; “28 Eylül Pazartesi gününden itibaren Selçuk Üniversitesi Tramvay Hattı son durak bölgesinde bakım çalışması yapılacağından Bisiklet Tramvayı Alaaddin -Otogar istasyonları arası çalışacaktır.  Diğer tramvaylar ise normal şekilde Alaaddin – Kampüs arası çalışmaya devam edecektir.

20 gün süreceği öngörülen bakım çalışmasından sonra Bisiklet Tramvayı normal olarak Alaaddin – Kampüs arası seferlerini yapmaya devam edecektir.”

Bisiklet Tramvayı

Konya Büyükşehir Belediyesi şehir içi ulaşımda 1992’den 2015 yılına kadar Konyalı vatandaşlara hizmet veren emektar tramvaylardan birini bisiklet tramvayına dönüştürmüşdü. Türkiye’de ilk ve tek olan bisiklet tramvayının dünyada bu şekilde örneği yok. Bazı ülkelerde yolcuların seyahat ettiği tramvaylara bisiklet ile binilebiliyorken, sadece bisiklet kullanıcılarına özel olarak hizmete sunulan bisiklet tramvayı ise bu yönüyle Konya’yı diğerlerinden farklı kılıyor.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar