TÜRASAŞ Genel Müdürü Yazar Eski TÜDEMSAŞ´ı Ziyaret Etti

TÜRASAŞ Genel Müdürü Yazar Eski TÜDEMSAŞ´ı Ziyaret Etti
TÜRASAŞ Genel Müdürü Yazar Eski TÜDEMSAŞ´ı Ziyaret Etti

TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, Sivas Bölge Müdürlüğü olan eski TÜDEMSAŞ´ı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Ersoy ve İrfan İpşir’le birlikte TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğünde incelemelerde bulundular. Sivas Bölge Müdürü Atanur Karadağ, Genel Müdür Yazar’ı yürütülen projelerin son durumu hakkında bilgilendirdi.

Yazar ve beraberindekiler daha sonra Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti.

STSO Başkanı Mustafa Eken ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üç bağlı ortaklığın birleştirilmesi gündeme geldiği zaman ortaya atılan ‘TÜDEMSAŞ kapatılacak, taşınacak’ yorumlarına karşı böyle bir şeyin asla olmayacağını ifade etmişti.

Başkan Eken, “Eskişehir, Sakarya ve Sivas sanayii odası başkanları olarak Sayın Ulaştırma Bakanımızı ve sizleri ziyaret etmiştik. Sizlerle yapmış olduğumuz görüşmede TÜDEMSAŞ, TÜVASAŞ ve TÜLOMSAŞ’la ilgili kapatma, taşıma gibi bir durumun söz konusu olmadığını, aksine bu kurumları daha aktif, daha fazla üreten kurumlar yapacağınızı söylemiştiniz. Sizden aldığımız o günkü enerjiyle bunu Sivas’ta basın toplantısı yaparak kamuoyu ile paylaşmıştık. TÜRAŞAS Sivas Bölge Müdürlüğü memleketimiz ve sanayicimiz için çok önemli bir kurum. Bizler hem oda yönetimi olarak hem de üreten, istihdam sağlayan iş insanları olarak her zaman sizlerin ve Sivas Bölge Müdürlüğümüzün yanında olacağız” dedi.

TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar ise ziyarette yaptığı konuşmasında üç bağlı ortaklığın birleştirilmesi sonucu TÜRASAŞ’ın kurulduğunu burada amacın TÜRASAŞ’ı bir dünya markası yapmak olduğunu söyledi. Yazar, ”Hiç kimse TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğümüz ile ilgili kapatılacak, taşınacak gibi yorum ve düşüncelere itibar etmesin. Bu konuda endişe duymasın. Üç bağlı kuruluşun birleştirilmesi ve bir çatı altında toplanması demek güçlerimizi daha aktif kullanmak demektir. İş kapasitemizi ve neticesinde istihdamı artırmak demektir. Ankara’da yaptığınız ilk ziyarette sizlere de bu konuyu arz etmiştim. TÜRASAŞ’ın bölgede ve dünyada demiryolu sektöründe söz sahibi olması için siz iş adamlarımıza, sanayicilerimize ihtiyacımız var” dedi.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar