Düzce Bolu Karabük Samsun YHT Hattı Yapılacak Mı?

Düzce Bolu Karabük Samsun YHT Hattı Yapılacak Mı?
Düzce Bolu Karabük Samsun YHT Hattı Yapılacak Mı?

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Karadeniz bölgesi için planlanan bir raylı sistem projesi olup olmadığına ve Düzce-Bolu-Karabük-Samsun yüksek hızlı tren hattı açılmasına dair planlamalara ilişkin soru önergesi hazırladı.


Konu hakkında açıklamalarda bulunan MHP’li Yılmaz, ”19. Yüzyıldan itibaren İngiltere’de kullanılmaya başlayan raylı sistem taşımacılığı tüm dünya da artarak ve teknolojisini geliştirerek günümüze kadar devam etmiştir.O smanlı’da başlayan ve Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte devam eden raylı sistem gelişimine devam edildiğini bildiren Yılmaz, bir ara sekteye uğrayan bu gelişimin tekrar kaldığı yerden devam etmesi adına çalışmaların sürdüğünü belirtti. Bu anlamda proje ve yatırımlara devam edilmesinin önemli olduğunu söyleyen Yılmaz, yatırımların devam etmesi gerektiğini vurguladı.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yanıtlandırılmasını istediği soruları şöyle:

  1. Karadeniz Bölgesi için planlanan bir raylı sistem projesi var mıdır?
  2. Özellikle Batı Karadeniz bölgesinde bulunan maden yataklarının ve demirçelik sanayi ürünlerinin Marmara Bölgesindeki sanayi tesislerine taşınmasında raylı sistemlerin kullanılması planlanmakta midir?
  3. Sakarya ili Arifiye ilçesinde bulunan YHT hattına bağlanacak bir Düzce-Bolu-Karabük-Samsun YHT hattı yapılması planlanmakta mıdır? Veya alternatif bir projeniz var mıdır?

sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar