Ankara İzmir Arası Yolculuk Süresi YHT İle 3 Saat 30 Dakikaya Düşecek

ankara izmir arasi yolculuk yht ile saat dakikaya dusecek
ankara izmir arasi yolculuk yht ile saat dakikaya dusecek

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2021 yılı bütçesinin görüşmelerine başlandı. Toplantıda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu önemli açıklamalarda bulundu.


Ankara-İzmir YHT hattındaki son durumu paylaşan Karaismailoğlu, “Bir başka önemli proje Ankara-İzmir Hızlı Tren hattı. Altyapı çalışmalarında yüzde 35 fiziksel ilerleme kaydettik. Ankara-İzmir arasında 14 saat olan demir yolu seyahat süresini 3 saat 30 dakikaya düşüreceğiz. Burada da kazancımız 10 saatten fazla” şeklinde konuştu.

Ankara-Bursa, Bursa-İstanbul 2 saat 15 dk., Konya-Adana arası 2 saat 20 dk., Adana-Gaziantep arası 2 saat 15 dk. düşecek

Ankara-İstanbul YHT hattına bağlantılı olarak; Bursa-Yenişehir-Osmaneli arasında elektrikli ve sinyalli hızlı tren hattı yapmayı planladıklarını belirten Bakan Karaismailoğlu, “Proje tamamlandığında hem Ankara-Bursa, hem de Bursa-İstanbul yaklaşık 2 saat 15 dakika olacak” dedi. Karaismailoğlu, Konya-Karaman-Ulukışla Hızlı Tren hattının açılamasıyla birlikte Konya-Adana arasının 5 saat 50 dakikadan, 2 saat 20 dakikaya düşeceğini, Mersin’den Gaziantep’e uzanan hızlı tren hattının tamamlanması ile birlikte de Adana ile Gaziantep arasındaki seyahat süresinin 6 saat 23 dakikadan 2 saat 15 dakikaya düşeceğini söyledi.


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar