Bursa’nın Hızlı Tren ve Metro Projelerine 13 Milyar Lira Ek Kaynak Ayrıldı

bursanin hizli tren ve metro projelerine milyar liralik ek kaynak ayrildi
bursanin hizli tren ve metro projelerine milyar liralik ek kaynak ayrildi

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu toplantısına katılan AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç, Bursa’nın ulaşım projeleri için 2021 yılı bütçesinde 13 milyar liralık ilave kaynak ayrıldığını açıkladı. Vekil Kılıç, “Gerek hızlı tren gerekse Bursa Şehir Hastanesi’ne ulaşım kolaylığı sağlayacak metro hattı çalışmaları aralıksız devam edecek” dedi.

“2021 Bütçesinde Bursa’ya önemli pay ayrıldı”


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki çalışmaları hakkında da bilgi veren Vekil Kılıç, 2021 yılı bütçesinde Bursa’ya önemli paylar ayrıldığını söyledi.

Kılıç, “Bizler de çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Ülkemizin 2021 yılı bütçesi bir önceki yıl bütçe kanununa göre yüzde 22.9 oranındaki artışla 1 trilyon 95,5 milyar TL’den 1 trilyon 346,1 milyar TL’ye çıkmıştır. Eğitimden sağlığa, iç işlerimden milli savunmaya, ticaretten teknolojiye kadar modern dünya hedefleri için güzel bir bütçe oluşturuldu. 2021 yılı bütçesinde Bursa’mıza da önemli paylar ayrıldı. Bursa üretim kapasitesi ile Türkiye’nin itici gücü ve her alanda potansiyelini daha da artırıyor. Bursa’nın devletimizin yatırımlarından da en üst düzeyde yararlanması hususunda gayret gösteriyoruz. 2021 yılında ekonomik faaliyetler yönüyle salgın öncesi dönemdeki seviyelere ulaşacağımızı ümit ediyoruz.”

Bursa’nın Ulaşımına 13 milyar liralık ek kaynak

Vekil Kılıç Bursa’nın ulaşım projeleri ile ilgili de, “Hızlı tren çalışmaları için kalan 106 kilometrelik kısım ile ilgili 2021 yılı bütçesinde 11 milyar lira para ayrıldı. Çalışmalar aralıksız devam edecek Cumhuriyetimizin 100.’ncü yılında, 2023’te Bursa’dan Ankara’ya hızlı tren ile gidip gelebileceğiz. Ayrıca Bursa Şehir Hastanesi’ne ulaşım kolaylığı sağlayacak metro hattı için 2 milyar lira da ilave bütçe aldık. Bu proje de 2 yıl gibi bir sürede hayata geçecek. Bursa’ya 2021 yılı bütçesinde toplamda 13 milyar liralık ilave destek aldık. Bu konuda Ulaştırma Bakanımıza da destekleri için teşekkür ediyoruz” dedi.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar