Çevrimiçi Öğrenirken Bilgisayarınızı Nasıl Korursunuz?

security
security

Günümüzün hızlı tempolu ömrü teknolojiye bağlıdır. Hızlı teknolojik gelişme, fiziksel sınıfları sanal sınıflara dönüştürdü. Öğrenciler genellikle teknolojinin güvenlik açısından dezavantajları olabileceğini bilmezler. Çevrimiçi öğrenme sırasında bilgisayarları korumanın yollarını tartışacağız!
Erişim için aynı şifreyi saklamayın!


Öğrenciler artık koronavirüs nedeniyle çevrimiçi olarak değişti. Daha önce kendi tercihleriyle çevrimiçi eğitim almış olsalar da, artık bu bir güvenlik meselesi haline geldi. Güvenlik, bizi küçük çocukların bilgisayarlarını nasıl koruyacaklarını bilmedikleri gerçeğine getiriyor. Notlarına erişmek için e-postaları ve web sitelerini nasıl kullanacaklarını bilmiyorlar. Kişisel veri güvenliği, çoğu ebeveyn için de endişe verici bir endişe kaynağı olmuştur. Çocuğunuz tarafından yapılan saf bir tıklama, bir virüsün bilgisayarınıza bulaşmasına izin verebilir! Essay Kitchen‘da bilgisayar güvenliğiyle ilgili makaleler sipariş edebilirsiniz. Bunları çocuklarınıza bilgisayar güvenliği ve önemi hakkında öğretmek için gösterin.

security

Bazı ebeveynler, bilgisayarları ve dosyaları parola korumalı olduğu sürece endişelenmenize gerek yok. Yanlış! Ya tüm dosyalarınız, bilgileriniz ve sosyal medyanız aynı parolaya sahipse? Bir bilgisayar korsanı bunlardan birine erişmek için bir kapı bulursa, diğer tüm platformlarınızı ve verilerinizi hackleyebilir. Şimdi bilgisayarınızı bilgisayar korsanlarından nasıl koruyacağınızı merak ediyor olmalısınız. Nasıl olduğunu biliyoruz!

Her zaman daha uzun, daha karmaşık parolalar tutmaya çalışmalısınız. Web siteleri şifrenizde büyük harf, rakam, farklı işaret ve sekiz ila dokuz harf bulundurmanızı istediğinde, bunu sizi kızdırmak için yapmazlar. Sizin güvenliğiniz için yapıyorlar!

Parolaları unuttunuz mu? Çevrimdışı kaydetmeyi deneyin!

Profillere ve verilere basit bir parola ile erişmek bilgisayar korsanları için çok daha kolaydır. Bir e-postaya basit bir tıklama, PC’nize erişmelerine izin verebilir. Ama kim farklı, karmaşık şifreleri hatırlıyor? Hiç kimse. Çok sayıda sosyal medya platformuna sahip olmak ve bunlardan en az birinin şifresini unutmamak mümkün değil. Korunmayan veya tanınan bir web sitesini ziyaret etmek, bilgisayar korsanlarının tüm kişisel öğrenci verilerine erişmesine neden olabilir. Öğrenciler için bilgisayar güvenliği birincil endişemiz haline geldi. Artık her şey çevrimiçi değişti, eğitim bile! Bunun bir parçası, öğrencileri şifreleri çevrimdışına kaydetme yolları hakkında eğitmektir.

Anlaşılır bir şekilde, şifreleri bir e-posta hesabına veya sosyal medyanızın sohbet kutusuna kaydetmemelisiniz. Orada güvenli değil; bunun yerine kötüye kullanıma daha meyillidir! Parolalarınızı cep telefonunuza veya notlarınıza kaydedebilirsiniz. Ancak bir güncelleme varsa veya yedeklemeyi unutursanız, tüm bilgilerinizi kaybedersiniz. En iyi yol, şifrelerinizi günlüğünüzdeki bir kağıda yazmaktır. Güvenli bir yerde saklayabilir ve şifrelerinizden herhangi birini her unuttuğunuzda kontrol edebilirsiniz.

Korsan materyallerden kaçının!

Çocuklar, kolay ve ücretsiz olması nedeniyle korsan materyalleri indirmeyi sevdiğiniz kadar güvenli değil. Bu çizgiyi şekerle kaplamanın yolu yok. Ancak korsan materyallere başlar başlamaz kötü amaçlı yazılımlara yatkınsınız. Kötü amaçlı yazılım, veri emen bir vampirdir! Yazılımınızdan ve bilgisayarınızdan tüm verileri çalacaktır. Bilgisayar korsanları size şantaj yapmak için bunu kullanabilir. Gizli materyalinizi size karşı kullanma yetkisini asla vermeyin, özellikle de güvenliğiniz konusunda dikkatsiz davrandığınız için. Öğrenci olarak, yalnızca EduJungles gibi güvenilir web sitelerine erişmelisiniz. Çevrimiçi olarak makale yazmak veya bir ödev hakkında okumak için örnek materyal bulacaksınız.

Korsan materyallere ve güvenilmez web sitelerine erişirseniz, bu süre boyunca kullandığınız diğer tüm web sitelerine erişimlerine izin vereceksiniz. Bilgilerinizi çalabilir, bilgisayarınızı yavaşlatabilir ve bilgisayarınızın yazılım verimliliğini yok edebilirler. Ekstra bilinmeyen arka plan çalışması, bilgisayarınızı yavaşlatacaktır. Bu en kötü yanı bile değil. Korkunç yanı, verilerinize erişildiğini bile bilmeyecek olmanızdır! Aptal olmayın, güvenliğiniz için güvenli ve akıllıca oynamaya başlayın.

security

Yazılımınızın güncellendiğinden emin olun!

Eski yazılım, bilgisayar korsanlarına açılan bir kapıdır. Eski yazılımlar verimliliğini kaybetmeye başlar ve her an çökebilir. Bir virüs veya bilgisayar korsanı erişimi varsa, gerçekleşmesi daha olasıdır. Artık kendinizi bilgisayarınızda bilgisayar korsanlığını nasıl önleyeceğiniz gibi sorular sorarken bulamayacaksınız. Yazılımınızı güncel tutun. Bilgisayar korsanlarının virüsleri sinsi olabilir. Her gün, yalnızca güncellenmiş bir yazılım sisteminin algılayabileceği yeni tehditler ortaya çıkar.

Güncellenen yazılım daha güçlü ve daha verimlidir. Sadece PC’nizde çalışırken size daha iyi bir deneyim sunmakla kalmayacak, aynı zamanda tüm virüslere karşı da savaşacaktır. Güncelliğini yitirmiş yazılımlar genellikle yeni virüs türlerinin ve veri hackleme tekniklerinin oluşturduğu tehlikeleri belirleyemez. Ancak yeni, güncel bir yazılım onu ​​dakikalar içinde bulacak ve onunla savaşacaktır. Verilerinizi bir ebeveyn gibi korur! Küçük bir güncelleme bilgisayarınızı anlayamayacağınız kadar koruyabilirken neden daha azına razı olun! Yazılımın güncellenmesi yalnızca otuz dakika sürer. Tembel olmayın! PC yazılımınızı güncellememenin maliyeti çok yüksek olabilir. Bir anlık tembellik, başkalarının verilerinizi kötüye kullanmasına veya size şantaj yapmasına izin verebilir.

Verileri korumak için bir güvenlik duvarı kullanın!

Okul bilgisayarları için bir güvenlik duvarı gereklidir. Okul bilgisayar korsanlığı da yaygın hale geldi. Tıpkı çevrimiçi eğitimin bir norm haline gelmesi gibi! Bilgisayar korsanları genellikle okul bilgisayarlarından okullara şantaj yapmak veya ücretini ödemeden ders materyallerine erişmek için veri çalarlar. Hatta okulun web sitesinden çevrimiçi olarak kitap ve ödev çalabilirler. Ayrıca hassas bilgilere sahip öğrencilerin kişisel profillerine de erişebilirler! Güçlü bir veri güvenlik sistemine sahip olmamak okulun itibarı için zararlı olabilir! Ebeveynler artık çevrimiçi bilgisayar korsanlığı okul sorunlarının giderek daha fazla farkına varıyor.

security

Bir güvenlik duvarı, bilgi girişini ve çıkışını izleyecektir. Yabancı cihazların veya virüslerin bilgisayarlara erişmesine izin vermez. Yalnızca yetkili cihazlar bağlantı kurabilir. Bir güvenlik duvarı, güvenilir ve güvenilmez ağlar arasında bir duvar oluşturur! Verilerinizi güvende ve sağlam tutmak için her zaman bilgisayarınızdaki bilgileri inceleyecektir!

Sonuç olarak…

Bu yöntemleri kullanmanın çevrimiçi öğrenirken bilgisayarınızı korumanıza izin vereceğini söylemek güvenlidir. Ayrıca, öğrenme deneyiminizi on kat daha iyi hale getirecek. Artık bilgisayarlarınıza yetkisiz erişim konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Verileriniz güvende. Huzur içinde öğrenmeye odaklanabilir ve sanal derslere katılabilirsiniz!


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar