Koronavirüslü Otobüs Şoförü Karantinanın Son Günü Direksiyon Başına Geçti

karantinanin son gunu direksiyon basina gecti
karantinanin son gunu direksiyon basina gecti

Koronavirüslü otobüs şoförü, karantinada olması gerekirken Beşiktaş’ta sefer yaptığı sırada denetim yapan ekiplere yakalandı.


Güvenlik güçlerinin denetimi sırasında karantinada olması gerektiği halde direksiyon başında olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İstanbul Ulaşım’a (Otobüs A.Ş) İUAŞ şoförü karantinaya gönderildi, araç seferden çekilerek dezefekte için garaja gönderildi.

Beşiktaş Dolmabahçe’de denetim yapan güvenlik görevlilerinin yaptığı HES kodu kontrolünde İUAŞ şoförünün karantinada olması gerektiği halde direksiyon başında olduğu belirlendi.

Şoför polisler tarafından araçla karantinayı geçirmesi için evine götürüldü. Otobüs ise dezenfekte edilmek üzere garaja gönderildi.

Söz konusu şoförle yapılan görüşmede, karantinanın bitiş tarihini yanlış anladığı, 14 ile 26 Kasım tarihleri arasında karantinada kalması gerektiği halde, karantinanın bitişinin 26 Kasım olduğunu düşündüğü için bugün işe başladığını ifade etti.

Ailesinde pozitif vaka görülmesi üzerine tedbir amaçlı karantina kararı verilen şoförün, 13 Kasım’da yapılan testinin de negatif çıktığı belirlendi.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar