PUBG Mobile Dünya Genelindeki Popülerliğini Koruyor!

tabletadam
tabletadam

Dünya genelinde büyük ilgi gören PUBG Mobile oyuncu kitlesini artırmaya devam ediyor. Her yaştan oyuncu için vazgeçilmez bir hale gelen PUBG Mobile hem FPS hem TPS olarak oynanabiliyor. Piyasaya ilk olarak PC sürümü ile adım atan PUBG bu platformda kazandığı başarının ardından girdiği mobil oyun piyasasında da en çok tercih edilen oyun olma konusundaki haklı iddiasını sürdürüyor. PC sürümünün aksine mobil sürümün ücretsiz olmasının, PUBG Mobile’nin PC sürümüne oranla daha fazla kullanıcıya ulaşmasında önemli bir rol oynadığı kabul ediliyor. Mobil sürümden daha fazla ilgi görmesi üzerine, oyunun daha düşük performanslı cihazlarda kullanılmasını sağlayan PUBG Mobile Lite sürümü çıkarılmış olup bu sürümün performansı çok da iyi olmayan telefonlarda kullanıcılara daha akıcı bir oyun deneyimi yaşatmak üzere tasarlandığı biliniyor.

PUBG Mobile Nasıl Oynanır?


Bilgisayar sürümü ile neredeyse aynı kriterlere sahip olan, Pubg mobile uc hilesi dünya genelinde en çok indirilen oyunlar arasında yer alıyor. Mobil sürümde oyuncuların eşya toplaması yani lootlanması PC sürümüne göre biraz daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bunun nedeni ise mobil cihazların ekranı ile oynamanın bilgisayarda oynamaya göre biraz daha zor olması olarak biliniyor.

PUBG Mobile oyunu piyasaya sürüldüğünde ilk harita Erangel olmakla birlikte şu an oyun içerisinde farklı özelliklere sahip haritalar da bulunuyor. Erangel oyunun en büyük yüzölçümüne sahip haritası olduğundan oyuncuların büyük bir kısmı hala daha Erangel’da oynamayı tercih ediyorlar. Erangel haritası ile hemen hemen aynı yüz ölçümüne sahip olan Miramar, çöl haritası olup bu haritada genellikle dürbünlü silahlar bulunuyor. Buradan da anlaşılacağı üzere PUBG Mobile’da lootlanacak araçlar ve eşyalar haritadan haritaya değişiklik gösterebiliyor. Oyunun daha sonra çıkan haritalarından olan Sanhook aynı zamanda en beğenilen haritalardan biri olarak kabul ediliyor. Yüzölçümü daha küçük olan bu alan yeşilliklerle kaplı bulunuyor. Oyun süresi diğer haritalara oranla daha kısa sürüyor. Silahları ise Erangel haritası ile aynı olmakla birlikte araçlarının farklı olduğu biliniyor. Oyuna eklenen son harita olan Vikendi, diğer haritalara oranla ortalama yüzölçümü ile dikkat çekiyor. Tamamen karla kaplı olan bu haritada hava koşullarının da karlı olduğu biliniyor.

PUBG Mobile oyuncuları, oyuna girmeden önce oyuna kaç kişi gireceklerini ve hangi haritada mücadele etmek istediklerini seçiyorlar. Arkadaşı olmayıp 4 kişilik ekiple mücadele etmek isteyen oyuncular, oyun tarafından rastgele bir takıma atanıyorlar. Oyunun başlangıcı her haritada uçakla oluyor. Uçak havalandığında içerisinde en fazla 100 kişi oluyor. Uçak seçilen haritanın belirli bir bölümünde çizgi halindeki bir rota üzerinden ilerliyor. Oyuncular da harita üzerinde seçtikleri bölgeye yakın olacak şekilde atlayabiliyor ve seçtikleri yere iniş yapabiliyorlar. Rakiplerinin bulunduğu merkezi bölgelere inmeyi seçen oyuncuların, yere diğer rakiplerinden daha hızlı bir şekilde inmeleri ve hızlı bir şekilde silah bulmaları gerekiyor. Böylece kendilerinden sonra iniş yapan oyuncuları oyun dışı bırakabiliyorlar. Ya da merkezi olmayan alanlara inerek oyuna daha kolay bir başlangıç yapmayı da tercih edebiliyorlar. Yere iniş yapan oyuncuların evlerde, binalarda ya da yerde yaklaşık 10 dakika içerisinde eşya ve silah bulması gerekiyor. Eşya ve silah bulan oyuncular genellikle saklanarak rakip oyuncuları bekliyor ve öldürüyorlar. Oyundaki güvenli bölge nedeniyle oyuncular her zaman belirli noktada duramıyorlar. Güvenli bölge yani sade zone her beş dakikada bir küçüldüğünden oyuncuların sürekli olarak hareket halinde olmaları gerekiyor. Güvenli bölge oyun ilerledikçe haritanın belirli bir bölümüne doğru küçülmeye başlıyor. Bu sayede oyuncular bu bölgeye toplanıyor ve birbirlerini görüp daha çetin bir mücadeleye giriyorlar. Güvenli bölgenin dışında kalan oyuncular başlarda yavaş daha sonra ise hızlı bir şekilde can kaybı yaşamaya başlıyorlar. Oyuncular güvenli bölgeye giderken zaman zaman kırmızı alan ile de karşılaşıyorlar. Kırmızı alanda 1 dakikalık bomba yağmurları oluyor. Oyuncular buradan yayan ya da araçları ile geçerken bomba sonucu hayatlarını kaybedip oyun dışı kalabiliyorlar. Oyun içerisinde uçaktan içerisinde özel eşyaların bulunduğu air drop’lar da atılıyor. Bu sayede dropları alan oyuncular rakipleri karşısında net bir üstünlüğe sahip olabiliyorlar. Güvenli bölgenin giderek daralmasıyla oyuncular belirli yeşil ve açık alanlarda toplanıyorlar. Buradan saklanmaya ve rakiplerini öldürmeye çalışan oyunculardan en son hayatta kalmayı başaran oyunun galibi oluyor.

PUBG Mobile UC hilesi ve Pubg mobile lite hile uygulamalarını Tablet Adam üzerinden indiren oyuncular, oyun içerisinde kullanabilecekleri sınırsız oyun parasına sahip olabiliyorlar. Oyunda kullanılan UC ve BP oyun paralarını kullanan oyuncular, bu paralar ile oyundaki eşyaları ve mağazalardaki itemleri satın alabiliyorlar. Oyun paraları normal para ile satın alınabilse de Tablet Adam web sitesindeki PUBG Mobile UC hilesi ile oyuncular, oyun içerisinde kullanacakları UC ve BP oyun paralarını yükseltebiliyorlar. PUBG Mobile UC hilesi kullanan oyuncuların hesaplarına istedikleri miktarda oyun parası gönderilmesi mümkün oluyor. PUBG Mobile UC hilesi ve PUBG Mobil Lite hile uygulamaları Tablet Adam üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar