TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Pezük Tüm Kadınların Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

tcdd tasimacilik genel muduru pezuk tum kadinlarin dunya kadinlar gununu kutladi
tcdd tasimacilik genel muduru pezuk tum kadinlarin dunya kadinlar gununu kutladi
Abone Ol  


TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük tüm kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutladı

Nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımız, sağlıklı, mutlu toplumun teminatı; ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmamızın en temel kaynağıdır.

Kadınlar, bir taraftan toplumun en temel birimi olan ailenin sağlıklı, mutlu gelişimini; diğer taraftan öğretmen, işçi, mühendis, doktor, memur, hostes, makinist vb. birçok mesleklerde emeğiyle, alın teriyle, bilgisiyle muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızdaki kahramanlarımızdır.

Toplumsal, ekonomik ve siyasal hayatta kadının olmadığı toplumlar eksiktir, yarımdır.

Mutlulukla ifade etmek isterim ki Türk kadını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde, batı ülkelerinin birçoğundan çok önce ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal haklara sahip olmuştur. Bugün kadınlarımızın siyasetten ekonomiye spordan sanata kadar birçok alanda dünya ölçeğinde nice başarılara imza atması, bu hakların sonucudur.

TCDD Taşımacılık ailesi içerisinde birçok kademede demiryolu taşımacılığının en iyi şekilde yerine getirilmesi için emek veren ter döken her kademedeki kadın mesai arkadaşlarımızla her zaman gurur duyduğumuzu ifade ederken, fedakar, çalışkan, üretken kadın personelimizle geleceğin demiryolunu inşa etmekten dolayı son derece mutluyuz.

Sevgi ve kardeşlik duygularının kadınlarla birlikte daha da çoğalacağına olan inancımla, demiryolcu kadın meslektaşlarım başta olmak üzere tüm kadınların “ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ”nü kutluyor, saygılar sunuyorum. Ülkemizin bekası için evlatlarını vatan toprağına emanet eden şehit annelerinin önünde saygıyla eğiliyorum.

Hasan PEZÜK

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar