BARBAROS ve GABYA Sınıfı Fırkateynler ASELSAN Cayro Sistemleri İle Modernize Edildi

barbaros ve gabya sinifi firkateynler yerli cayro ile modernize edildi
barbaros ve gabya sinifi firkateynler yerli cayro ile modernize edildi

Barbaros ve Gabya Sınıfı Fırkateyn Cayro Sistemi Sözleşmesi kapsamında, ASELSAN ANS-510D Deniz Cayro Sistemlerinin kabul testleri, TCG BARBAROS Komutanlığında ve TCG GÖKSU Komutanlığında başarı ile tamamlandı.

Gabya ve Barbaros Sınıfı Fırkateynlerde mevcut ana/ yardımcı cayro sistemlerinin ASELSAN ürünü cayro sistemleriyle modernize edilmesi amacıyla yürütülen proje kapsamında, ilk iki geminin nihai kabulleri tamamlandı. Tasarım, montaj, kablaj, muvazat ve entegrasyon faaliyetleri tamamlanan ASELSAN ANS- 510D Deniz Cayro Sistemlerinin Liman Kabul ve Deniz Kabul Testleri, Milli Savunma Bakanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı katılımı ile Gölcük Donanma Komutanlığında (Kocaeli) icra edildi.

ASELSAN tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen ANS-510D Deniz Cayro Sistemi, gömülü küresel konumlama sistemi (GPS) alıcısı ve parakete ara yüzüne sahip bir ataletsel navigasyon sistemi olup, entegre edildiği platforma sürekli olarak doğrusal ivme, doğrusal ve açısal hız, konum ve yönelim bilgilerini sağlıyor. Bütünleşik (Ataletsel+GPS), sadece ataletsel ve sadece GPS navigasyon çözümlerini aynı anda sağlayabilen ANS-510D, harici GPS alıcısı ile çalışma yeteneğine de sahip.

Deniz Cayro Sistemi temel olarak, ANS-510D Ataletsel Navigasyon Sistemi, gemi platform ara yüzleri ile uyumluluğu sağlayan Sinkro Çevirici Ünite (SCU), kullanıcı kontrol ve görüntüleme ara yüzünü sağlayan Kontrol ve Görüntüleme Ünitesi (KGÜ) birimlerinden oluşuyor.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar