Başkentray ve Marmaray Bayramda Ücretsiz Mi?

baskentray ve marmaray bayramda ucretsiz mi
baskentray ve marmaray bayramda ucretsiz mi

Tam kapanma sürecine denk gelen Ramazan Bayramı’nda da sokağa çıkma yasağı devam ederken köprü ve otoyollardan geçişin ücretsiz olacağına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’ de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Ramazan Bayramı süresince Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi Köprüsü gibi geçiş garantili yap-işlet-devret projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişler ücretsiz olacak.

Ücretsiz geçişler, 12 Mayıs Çarşamba günü gece yarısı başlayacak ve 17 Mayıs Pazartesi günü sabah saat 7’de sona erecek.

Başkentray ve Marmaray da Ücretsiz

Kararla ayrıca, 12 Mayıs Çarşamba gece yarısından 16 Mayıs Pazar gece yarısına kadar Başkentray ve Marmaray seferleri de ücretsiz gerçekleştirilecek.

Sokağa Çıkma Yasağı Cezası Ne Kadar?

Ücretsiz otoyol, köprü ve toplu taşıma açıklamalarının yanında tam kapanma hâlâ devam ediyor. Tam kapanma süresince sokağa çıkma yasağına uymayanlara, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’inci maddesi uyarınca 3 bin 150 TL idari para cezası kesildiğini hatırlatmakta yarar var. Bu süreçte izin belgesi alanlar dışında hiç kimse ücretsiz köprü ve otoyollardan yararlanamayacak. Ancak izin belgesi alan çalışan sayısının 16 milyonun üstünde olduğunu da unutmamak lazım.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar