MPG’den Türk Silahlı Kuvvetleri’ne 32 Patlayıcı İmha İKA’sı

mpgden turk silahli kuvvetlerine patlayici imha ikasi
mpgden turk silahli kuvvetlerine patlayici imha ikasi

Türk sanayisine yaşattığı ilklerle adından söz ettiren MPG, katlanır bomlu vinçler, teleskopik bomlu vinçler ve ağaç sökme-dikme makineleri imalatı ile kendi sektöründe her zaman örnek ve öncü bir kuruluş olmayı başarmıştır. Üstün mühendislik kabiliyetleri ve özgün tasarımlarla dizayn edilen ürünler son teknolojik gelişmelerle ortaya çıkarılmış ve müşterilerin kullanımına sunulmuştur. Ortaya çıkardığı ürünlerle fark yaratan MPG, 30 yılı aşkın tecrübesi ile üretmeye ve ülkesine değer katmaya devam ediyor.

MPG, Türk Silahlı Kuvvetleri için Mayına Karşı Kısmi Korumalı Kurtarıcı – M4K aracını üretmiş ve Ağustos 2020’deki son teslimatı ile birlikte toplamda 29 adet M4K’yi teslim etmişti.

Geçmişte ASELSAN ETİ sisteminde kullanılan robotik kol ve ilgili mekanik sistemlerin üretimini gerçekleştiren MPG şimdi de Türk Silahlı Kuvvetleri için üretilecek olan el yapımı patlayıcı (EYP) tespit ve imhasında kullanılacak olan insansız kara aracı (İKA) için “El Yapımı Patlayıcı Tespit ve İmha Robotik Kolu” ürününü üretiyor.

Mayın ve EYP’lerin imhasında can kaybının önüne geçmek için İKA’lar kritik önem arz ediyor.

ASELSAN’ın alt yüklenici olduğu proje kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne 32 adet El Yapımı Patlayıcı Tespit ve İmha Robotik Kol Sistemi teslim edilecek.

Kaynak: DefenceTurk

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar