Zarova Köprüsü 54 Dakika Süren Siirt Eruh Arasındaki Ulaşımı 43 Dakikaya İndirecek

zarova koprusu dakika suren siirt eruh arasindaki ulasimi dakikaya indirecek
zarova koprusu dakika suren siirt eruh arasindaki ulasimi dakikaya indirecek
Abone Ol  


Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile beraberindeki heyet, 13 Ekim Çarşamba günü başladığı şantiye ziyaretlerine hafta sonu da devam etti.

Siirt ve Şırnak’ta devam eden karayolu yatırımlarını inceleyen Genel Müdür Uraloğlu ve beraberindeki heyet Siirt’te Kozluk Ayrımı – Baykan Yolu, Siirt – Kurtalan Yolu Reşat Baysal Varyantı, Eruh – Fındık Yolu; Şırnak’ta Şırnak – Van Yolu ve Cizre – Şırnak Yolu şantiyelerine giderek, projelerin son durumunu yerinde inceledi.

Siirt-Eruh karayolu Zarova Çayı üzerinde inşa edilen ve yakın bir tarihte vatandaşların hizmetine sunulacak olan Zarova Köprüsü’nde de incelemelerde bulunan Genel Müdür Uraloğlu, projenin son durumuyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Siirt’in Eruh ve Şırnak ile güvenli ulaşımını sağlamak amacıyla inşa edilen Siirt-Eruh Yolu ve Zarova Köprüsü’nün hizmete sunulmasıyla 54 dakika süren Siirt-Eruh arasındaki ulaşım 43 dakikaya inecek; seyahat süresinin kısalmasıyla zamandan ve akıryakıttan tasarruf sağlanacak.

Ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan Siirt’e önemli yararlar sağlayacak proje ile ayrıca güzergahta konforlu ve güvenli ulaşım imkanı tesis edilecek.​

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar