Kemalpaşa Lojistik Merkezi Projesi Yüzde 96 Oranında Tamamlandı

Lojistik
Lojistik
Abone Ol  


Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, lojistik merkez alanında incelemede bulunarak yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaymakamı Sarı, “İlçemiz ve bölgemiz sanayisi için hayati öneme sahip olan Kemalpaşa Lojistik Merkezi projesinde sona yaklaşılıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünce yapımı yaklaşık 130 hektarlık alanda devam eden projenin üçüncü etap çalışmalarında fiziki gerçekleşme yaklaşık %96 seviyesine ulaştı.” dedi.

Devam eden çalışmaları Ulaştırma Bakanlığı ve Müteahhid Firma teknik yetkilileri ile birlikte yerinde inceleyen Kaymakam Musa Sarı; Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger‘in de talimatları ile, ilçemiz ve bölgemiz için hayati öneme sahip olan, limanlar, havalimanı, Organize Sanayi Bölgeleri ve Türkiye’nin her yerine demir yoluna ulaşımı sağlayacak olan ve 130 hektarlık alanda altı hat üzerinden yükleme ve indirme alanları bulunan, yan yolları, kuşaklama kanalları ile tam donanımlı lojistik merkezini yakından takip ettiklerini, kalan bir kısım iş ve İşlemleri ile birlikte yaklaşık birkaç ay içerisinde çalışmaların bitip yönetiminin oluşturularak faaliyete geçeceğini ifade etti.

İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halil Yaşar Güzel ile birlikte alanda incelemeler yapan Kaymakam Sarı, teknik yetkililerden bilgiler alırken emeği geçenlere teşekkür etti ve bu devasa yatırımın ilçeye ve bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kemalpasa Lojistik Merkezi Projesi

İlk yorum yapan olun

Yorumlar