Gastronomi Cenneti Adana’da Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Gastronomi Cenneti Adanada Kesinlikle Yapilmasi Gerekenler
Gastronomi Cenneti Adana’da Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Binlerce yıldır Çukurova’nın bereketli topraklarının çok sayıda medeniyete ev sahipliği yaptığı biliniyor. Adana işte bu tarihi ve eşsiz güzellikteki coğrafyada kurulu bir kent olmanın avantajını yaşıyor. Yemekleri ve kendine özgü tatları ile ön plana çıkan gastronomi cenneti Adana’da yapabileceğiniz pek çok şey var. Başlayalım mı?

  • Taşköpü’den Geçin!

Adana’yı ikiye ayıran ve dünyanın en eski köprüsü olma özelliği taşıyan Taşköprü’den mutlaka siz de geçmelisiniz. Muazzam bir görünüme sahip olan köprüden geçerken harika bir şehir manzarası da göreceksiniz. Genellikle yürüyerek geçme tercih ediliyor olsa da bisiklet kiralama şansınızın da olduğunu belirtelim.

  • Lezzet Turuna Çıkın!

Elbette Adana’ya gidildiğinde mutlaka yapılması gerekenlerden biri de lezzet turuna çıkmaktır. Çok sayıda yemeği ile dünya geneline ün salmayı başaran bu kentte kendi damak tadınıza uygun lezzetler keşfetmeniz gayet kolay oluyor. Lüks restoranlardan sokak yemekçilerine kadar neredeyse her sokakta yemek yiyebileceğiniz bir yer var! Bunun tadını çıkarmak ise size kalıyor.

  • Seyhan Baraj Gölünde Piknik Yapın!

Eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan Seyhan baraj Gölü’nde yürüyüş yapabilir ya da piknik yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. 1950’li yıllarda yapılan baraj gölü inşa edildiği yıldan bu yana kentte yaşayanların da uğrak yerlerinden biri haline gelmiş durumda!  Göl içerisinde tekne ile dolaşma şansının da olduğunu belirtelim ve keyifli bir gün geçireceğinizden emin olabileceğinizi vurgulayalım.

  • Plajda Güneşlenin!

Adana’nın çok sayıda kumsal olduğunu da unutmayın! Plajda güneşlenebilir ve muhteşem bir denizde yüzme keyfini yaşayabilirsiniz. Havanın çok sıcak olması nedeniyle sezonun başlarında ya da sonlarında plajlar daha fazla rağbet görüyor.

  • Tarihi Kazancılar Çarşısı’nda Alışveriş Yapın!

Tarihi bir çarşıda alışverişin keyfi de bir başka oluyor. 16. yüzyılda inşa edilen ve onca depreme karşın halen ayakta kalmayı başaran bu tarihi çarşıda kalaycılar, gümüş oymacılar, bakırcılar ve tahta oymacılarla da sıklıkla karşılaşacak, kendinizi bambaşka bir diyarda hissedeceksiniz.

Adana’da yapılabilecek çok aktivite, gezilebilecek çok yer olduğundan araç kiralamak doğru seçim olabilir. Hemen Yolcu360.com adresine tıklayarak Adana Havalimanı araba kiralama fiyatları konusunda fikir edinebilirsiniz. Aynı zamanda aracınızı seçerek kiralama işleminizi de bu site üzerinden rahatlıkla yapabileceğinizi belirtelim.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar