Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 15 Adet Tramvay Alımı İhalesi Ertelendi

Eskisehir Buyuksehir Belediyesi Adet Tramvay Alimi Ihalesi Ertelendi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 15 Adet Tramvay Alımı İhalesi Ertelendi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa Yatırım Bankası’ndan alacağı krediyle 15 adet tramvay alımı gerçekleştireceği milyonlarca avroluk dev ihalede yeni bir gelişme yaşandı.

Yerli tramvay üreten firmaların ihaleye katılmasını engelleyici şartlar bulunması nedeniyle eleştirilen ihale tekliflerin verilmesi için son tarih bugündü. Ancak yayınlanan düzeltme ilanı ile bazı maddelerde değişiklik yapılarak ihalede son teklif verme süresi 30 Haziran 2022 saat 14.00’e ertelendi. Öte yandan ihalede yapılan değişikliklerin yerli firmalarda hayal kırıklığı yarattığı belirtildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 15 adet tramvay alacağı milyonlarca avroluk dev ihalede, yerli firmaları ihaleden dışlayan maddeler olması gündeme gelmiş ve bu durum tepki toplamıştı.

İller Bankası’nın sağladığı krediyle, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yeni tramvaylar almak için çıktığı uluslararası ihale, Türkçe ve İngilizce olarak belediyenin resmi internet sayfasından duyuruldu.

Duyuruya göre, ihalede teklifler 30 Haziran 2022 günü saat 14:00’e kadar kabul edilecek. İhaleye katılacak firmalar geçici teminat olarak 1 milyon 200 bin avro geçici teminat verecekler.

İhale, uluslararası rekabete dayalı ihale usulü ile gerçekleştirilecek.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar