Alstom, SNCB Filosundaki 120 Lokomotifi Yeni Nesil ETCS Teknolojisi İle Donatacak

Alstom SNCB Filosundaki Lokomotifi Yeni Nesil ETCS Teknolojisi Ile Donatacak
Alstom, SNCB Filosundaki 120 Lokomotifi Yeni Nesil ETCS Teknolojisi İle Donatacak

Sürdürülebilir ve akıllı mobilitede dünya lideri Alstom, ticari hizmette SNCB’nin 120 HLE18 lokomotifi için en yeni nesil ETCS* seviye 2 sinyalizasyon sisteminin (Temel 3) tasarımı, teslimatı ve bakımı için bir sözleşme kazandı. Belçika, Lüksemburg, Fransa ve Almanya. ETCS sistemi, trenlerin Belçika’da (TBL1+) Fransa’da (KVB) dolaşmasına izin vermek için ulusal işlevlerle desteklenecektir.

Başlangıçta sınır ötesi demiryolu trafiğini uyumlu hale getirmek için oluşturulan ETCS Seviye 2, trenlerin tam güvenlik içinde hızını, dakikliğini ve kapasitesini artırır. Seviye 2’nin (Temel 3) en gelişmiş versiyonu, maksimum operasyonel performans ve artırılmış yolcu konforu için optimize edilmiş frenleme eğrilerine sahiptir. Bu sürüm aynı zamanda odometrik performansı artırarak sürücülerin EN 50129 kapsamındaki en yüksek güvenlik seviyesi olan SIL4 ile sıkı bir uyum içinde uygun hızı seçmesini sağlar.

Alstom Group’un Charleroi’deki sinyal tesisi, küresel bir mükemmellik merkezidir ve çeşitli sinyalizasyon sistemlerinin mühendisliğinden ve araç üstü ekipmanın tesliminden sorumlu olacaktır. Ayrıca yedek parça ve onarım dahil olmak üzere 10 yıllık bir süre boyunca bakım sağlayacaktır . Proje Ekim 2022’de başlayacak ve 3 yıl sürecek.

Alstom Benelux Genel Müdürü Bernard Belvaux, “Alstom, SNCB ile işbirliğini sürdürmekten ve vagonlarının dijitalleştirilmesini gerçeğe dönüştürmek için onları desteklemekten memnuniyet duyuyor” diyor.“ Sinyal uzmanlığımız dünya çapında tanınıyor ve gurur duyuyoruz Belçika’daki mobilite ve operatörlerin hizmetine sunmak.”

Bu sözleşmenin imzalanması, Alstom’un demiryolu sinyalizasyon sistemi pazarındaki lider konumunu teyit etmektedir. Avrupa’da, Avrupa yapımı bir ETCS ile donatılmış trenlerin %60’ından fazlası bir Alstom sistemini seçmiştir. Alstom, Belçika’da SNCB filosunun büyük bir bölümünü donatıyor ve Infrabel demiryolu altyapısının modernizasyonuna aktif olarak katkıda bulunuyor.

Bu en yeni nesil Seviye 2 tren kontrol ve denetim sistemi, Norveç’te Alstom tarafından ve Çek Cumhuriyeti’nde Ceske Drahy tarafından işletilen elektrikli lokomotiflerde başarıyla uygulanmaktadır. Şu anda Almanya genelinde Deutsche Bahn’ın yüksek hızlı trenlerinde ve Alstom ve Stuttgart bölgesindeki rakiplerinin S-Bahn banliyö trenlerinde ve ayrıca İspanya, İngiltere, Hindistan ve Avustralya’daki çeşitli projelerde kullanılıyor.

ETCS: Avrupa Tren Kontrol Sistemi

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar