HızRay’la, Beylikdüzü’nden Sabiha Gökçen’e 52 Dakikada Gidilecek

HIZRAYla Beylikduzunden Sabiha Gokcene Dakikada Gidilecek
HIZRAY’la, Beylikdüzü'nden Sabiha Gökçen'e 52 Dakikada Gidilecek

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, çılgın projelerinden biri olan HızRay’la ilgili bilgileri paylaştı. İmamoğlu, Kentin kuzey-güney aksındaki metro hatlarını ve İstanbul’u doğudan batıya bağlayacak HızRay projesinde sona gelindiğini belirten İmamoğlu, İstanbul’un en büyük metro projesini hazırladık, Beylikdüzü’nden Sabiha Gökçen Havalimanı’na 52 dakikada erişilecek dedi.

İmamoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Raylı sistemlerin milli bir mesele olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Az önce gösterilen fotoğraf, çağdaş bir görüntüdür. HIZRAY’ın bağlanması, buradan Beylikdüzü – Esenyurt Meydanı’na erişen bu hattın Saadetdere’ye erişmesi ve Beylikdüzü TÜYAP hattıyla birleşmesinin; HIZRAY’la, Beylikdüzü’nden Esenyurt’tan geçip, 13 tane metro hattını keserek Sabiha Gökçen’e 52 dakikada erişmesinin, bu şehir adına çok faydası var. Yani şehirdeki kentleşmenin, yaşam kalitesinin, kuzeyi zorlayan bir şehir değil de kendi içinde mutlu bir şehir… Yani bu şehri biz 30-35 milyonluk kent yapamayız. Kanal İstanbul veya onun gibi ucube işler… Yeni bir 2-3 milyon daha nüfus, onun altyapısı, onun metrosu, onun alabora edeceği düzenler, sistemler… Hiç bunları konuşmuyoruz. O bakımdan attığımız her iyi adımın İstanbul’un geleceğine yük değil, yükü hafifleten adımlar olması şarttır. Böylesi bir kentte çocuklarımız ve gençlerimiz yaşamak istiyor. Öbür türlü anlatılan bir kentte yaşamak istemiyor. Bu çok net. O bakımdan bunu başardığımızda çok daha güzel, mutlu insanların yaşadığı, kolay erişilebilirliğin olduğu, hayat kalitesinin yüksek olduğu bir kent var ederiz” diye konuştu.

Benzer Reklamlar

1 Comment

  1. 2020’de de ayni haber dolasiyordu da proje hazir mi acaba ? yoksa sadece pr mi bu haber. Bizim burdaki metroyu iptal ettiniz sayin baskanim, guzel olmuyor sadece haber ile is yapmak

Yorumlar