Eyüp Sabri Göncü : Küresel Sorunların Çözümlerinden Biri, Biyoteknoloji

Biyoteknoloji
Biyoteknoloji

Özellikle pandemi dönemi gösterdi ki, teknolojinin en büyük nimetlerinden biri biyoteknoloji çalışmaları.

Biyoteknolojideki ilerlemeler, Kovid-19’la mücadele etmede yanıt vermesinin yanı sıra yaşadığımız bu süreç bize aşıların ve kendi kendimize yetebilmemizin önemini bir kez daha gösterdi. Bunun yanında biyoteknoloji, iklim değişikliği ve biyolojik çeşitlilik kaybı gibi diğer büyük küresel sorunların üstesinden gelmede en iyi şansımız olmaya devam ediyor.

Yerli Kovid-19 aşısı Turkovac da dahil, ülkemiz ve uluslararası arenada salgın hastalıklara karşı üst düzey aşılar üreten Eyüp Sabri Göncü yönetimindeki Dollvet Biyoteknoloji, bu alanda Türkiye’nin duyduğu ihtiyaca fayda sağlamak için çalışıyor. Toplum sağlığı ve toplumsal refaha katkıda bulunması açısından büyük önem arz eden biyoteknolojinin tüm alanlarına yönelik merkezlerin ve biyoteknoloji kavramının her yönden desteklenmesi büyük önem arz ediyor.

Biyoteknoloji alanında faaliyet gösteren Dollvet ülkemize önemli bir değer katmaktadır. Yönetim başkanı Eyüp Sabri Göncü yerliliği korumak adına şirketine yurt dışından yatırım kabul etmeyerek uzun yıllar biyoteknoloji alanında var olmayı hedeflediklerini söylüyor. Dollvet bugün Turkovac üreticisi olarak tüm dünyada biyoteknoloji alanında kendini ispatlamıştır.

Günceleme: 06/12/2022 21:20

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar