Barbaros Hayreddin Kanuni Sultan Süleyman gerçekte kim? Arif Pişkin Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Barbaros Hayreddin Kanuni Sultan Suleyman gercekte kim Arif Piskin Kimdir Nerelidir Kac Yasindadir
Barbaros Hayreddin Kanuni Sultan Suleyman gercekte kim Arif Piskin Kimdir Nerelidir Kac Yasindadir

TRT 1’in Osmanlı İmparatorluğunun hem denizlerde hem de karada zirvede olduğu dönemi anlatan Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı Kanuni Sultan Süleyman Arif Pişkin kimdir? TRT1’de yayınlanan Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisinde hayat verdiği Kanuni Sultan Süleyman karakteri ile izleyicinin beğenisini kazanan ünlü oyuncu Arif Pişkin ile ilgili bilgiler sosyal medyada ve internette kullanıcılar tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Peki Arif Pişkin kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Cevaplar haberimizde..

Barbaros Hayreddin Kanuni Sultan Süleyman gerçekte kim? Arif Pişkin kimdir?

Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisinde Kanuni Sultan Süleyman karakterini canlandıran gerçekte usta oyuncu Arif Pişkin’dir. Arif Pişkin 30 Kasım 1970 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 1990 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümüne de okumaya başladı ve 1994 yılında mezun oldu. Lise yıllarında başlayan oyunculuk yolculuğuna 1999 yılında mezun olduğu konservatuvarda öğretim görevlisi olarak uzun yıllar çalıştı.

1990’da Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Bölümünü kazandı ve Eskişehir’e gitti. Okul sırasında Hamlet, Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası, Zortlangalı, İstanbul Efendisi, Ayışığında Şamata ve Ziyaret’te oynadı. 1994’te konservatuvarı bitirdikten sonra Eskişehir Tiyatora Kumpanyası’nın kurucularından oldu, oyunlarında rol aldı.

1999-2015 arası Eskişehir Tiyatro Anadolu’da oynamaya devam etti.

Kurtuluş, Kurtlar Vadisi Pusu, Köprü, Vicdan, Güllerin Savaşı gibi birçok filmde ve dizide yer aldı.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizide canlandırdığı “Özkan” karakteriyle izleyicilere adından söz ettirmeyi başardı.

1999’dan 2017’ye kadar Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra İstanbul’a taşındı.

2018’de başladığı Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam ediyor. İlk etapta “Film-TV” kategorisiyle başlayan “Sonsuz Oda”nın eğitmen kadrosunda yer alıyor. İstanbul’a geldikten sonra DasDas ve Oyun Atölyesi’nin oyunlarda roller aldı.

Günceleme: 31/03/2023 17:25

Benzer Reklamlar