Malefiz: Kötülüğün Gücü Ya Gerçekten İyilik İçin Çalışırsa?

t
t

Malefiz bir bilim kurgu yapımı olarak büyülü bir dünyada insanlar ve periler arasında geçen olayları konu alan bir film olarak öne çıkıyor. Tek bir cümle ile bu filmin konusunu anlatmanın mümkün olmadığını da bilmelisiniz.

Aşk, ihanet, ihtiras, hırs ve güç tutkusunun bir insana yaptırabilecekleri ile pek çok filmde karşılaşmışsınızdır. Peki ya intikamın bir periye yaptırabilecekleri? Malefiz konusu, oyuncuları ve merak edilen diğer soruları tüm detaylarıyla cevapladık.

Malefiz Konusu

Malefiz konusu itibariyle uyuyan güzel masalına yeni bir bakış açısı getiriyor. Öyle ki uyuyan güzeli en az bir kez hayatınızda duymuşsunuzdur. Kötü bir cadı tarafından lanetlenen güzel bir prenses ancak gerçek aşkın öpücüğü ile hayata dönebilecektir. Ama bu öyle bir masal değil.

Kötülerin gerçekten kötü olmadığı, iyilerin ise yalan söyleyebildiği bir dünyada uyuyan güzel efsanesi biraz fazla ütopik kaçmıyor mu sizce de?

Malefiz bugünün uyuyan güzel öyküsünü bambaşka bir bakış açısı ile anlatıyor.

Uyuyan güzel hikayesini daha modern ve daha gerçekçi bir hale getirmenin en mistik yolu ile tanışın. Malefiz barışçıl bir orman krallığında büyümüştür. Hayata bakışı da bir o kadar iyimserdir. Ancak bir gün bir insan ile tanışır.

Malefiz’in saf ve temiz duyguları ile uğradığı ihanet onu korkunç bir kehaneti gerçekleştirmeye iter.

Bu adam Malefiz’in saf ve genç halinden faydalanarak kral olmak için onun kanatlarını keser ve kaçar. Kanatlarını kaybeden Malefiz için artık kötülük sanıldığının aksine çok daha yakındır. Malefiz’in intikam almak için insanların krallığına dönmesi ve ardından kralın yeni doğan prensesini lanetlemesi üzerine hikaye şekilleniyor.

Malefiz kralın kızını lanetler.

Kralın kızını lanetleyen Malefiz kız çocuğu tam 16 yaşına bastığında bir iğnenin batması sonucu sonsuz bir uykuya dalacaktır. Aurora adındaki bu güzel kız çocuğu ise Malefiz ile ormanda büyür.

Aurora’nın 100 yıllık ölüm uykusu Malefiz’in laneti ile başlayacak.

Malefiz, Aurora henüz doğmuşken yaptığı lanetli büyüyü kendisi bile bozamayacaktır. Ancak bir kehanet daha vardır. Bu büyüyü ancak sonsuz aşkın öpücüğü bozacaktır. Filmin yönetmen koltuğunda Robert Stromberg’i göreceksiniz. Büyüleyici bir yapım.

Günceleme: 19/03/2023 12:03

Benzer Reklamlar