DTO Antalya Şube Başkanı Erol, hızlı tren ve demiryolu yük taşımacılığı hakkında konuştu

Antalya denizcilik sektöründe faaliyet gösteren gemi acenteleri limanda yaşanan sorunları tartıştı. DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Erol, hızlı tren projesinin ve demiryolu yük taşımacılığının Antalya’ya mutlaka kazandırılması gerektiğini söyledi.
DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Erol da komisyon üyelerine Antalya-Konya Hızlı Tren ve Afyon-Burdur-Antalya demir yolu projesei hakkında bilgi verdi. Antalya-Konya demiryolu projesine başlanıldığını, hatta Konyaaltı Belediyesi tarafından 1/Binlik planlarda demiryolu muhasara alanının unutulduğunu söyledi. Muhasara alanında belediyenin iki üç ruhsat verdiğini ve bunu durdurduğunu anlatan Erol, sözlerini şöyle sürdürdü:
”Antalya limanı hem ticari hem de kruvaziyer açısından önemli hale geldi. Antalya limanı mutlaka demiryoluna bağlanmalı. Hızlı tren ve yük taşımacılığı açısından önemli. Antalya-Konya demirylo projesi geçen yıl başlatılmış. Proje Boğaçayı’na kadar gelmiş. Antalya Limanının genişletilmesi konusunda çok ciddi proje hazırlayarak sayın valimize sunduk. Hızlı tren projesi olacak. Kruvaziyer turizm geliştirilecek. Orta Anadolu (Kapadokya) turizmi Antalya ile buluşturulacak.

Kaynak : www.haberfx.net

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.