DTO Antalya Şube Başkanı Erol, Hızlı Tren ve Demiryolu Yük Taşımacılığı Hakkında Konuştu

Ahmet Erol
Ahmet Erol

Antalya denizcilik sektöründe faaliyet gösteren gemi acenteleri limanda yaşanan sorunları tartıştı. DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Erol, hızlı tren projesinin ve demiryolu yük taşımacılığının Antalya’ya mutlaka kazandırılması gerektiğini söyledi.


DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Erol da komisyon üyelerine Antalya-Konya Hızlı Tren ve Afyon-Burdur-Antalya demir yolu projesi hakkında bilgi verdi. Antalya-Konya demiryolu projesine başlanıldığını, hatta Konyaaltı Belediyesi tarafından 1/Binlik planlarda demiryolu muhasara alanının unutulduğunu söyledi. Muhasara alanında belediyenin iki üç ruhsat verdiğini ve bunu durdurduğunu anlatan Erol, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Antalya limanı hem ticari hem de kruvaziyer açısından önemli hale geldi. Antalya limanı mutlaka demiryoluna bağlanmalı. Hızlı tren ve yük taşımacılığı açısından önemli. Antalya-Konya demirylo projesi geçen yıl başlatılmış. Proje Boğaçayı’na kadar gelmiş. Antalya Limanının genişletilmesi konusunda çok ciddi proje hazırlayarak sayın valimize sunduk. Hızlı tren projesi olacak. Kruvaziyer turizm geliştirilecek. Orta Anadolu (Kapadokya) turizmi Antalya ile buluşturulacak.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar