Kriz aşıldı, İZBAN grevi sona erdiİzmir’de dün sabah saatlerinde patlak veren ve 13 makinistin grev kararı aldığı İZBAN olaylarında krizin aşıldığı bildirildi. Sefer sayılarının ise 15 dakiyaya indirildiği dile getirildi.

İzmir’de kentiçi ulaşımın simgesi haline gelen İZBAN’da çalışanlar toplu sözleşme hakları ihlal edildiği için iş bırakma eylemi yapmıştı. 13 makinistin başlattığı eylem, kısa sürede büyüyüyerek 200 kişiye ulaştı. Gün içerisinde sendikalarla yapılan görüşmeler doğrultusunda İZBAN ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamalara göre, krizin çözüldüğü ve çalışanların işlerine geri döndükleri belirtildi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN HAT TAKVİYESİ

ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, dün saat 16.00’dan itibaren Çiğli-Halkapınar ile Gaziemir Semt Garajı-Cumaovası istasyonu arasında 10’ar dakikalık periyotlar halinde otobüs seferlerinin gerçekleştirileceği, Gaziemir Semt Garajı ile Halkapınar arasında ise 15’er dakika arayla otobüs çalıştırılacağı duyuruldu. ESHOT, Şirinyer Aktarma İstasyonu ile Halkapınar arasında çalışan hatların da takviye edileceğini açıkladı.

Kaynak : ZAMAN

Reklamlar