Marmarayın açılıması ile Üsküdarda beklentiler yükseldiMarmarayın açılıması ile Üsküdarda beklentiler yükseldi : Marmarayın hizmete girmesiyle ve hız kazanan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla Üsküdar’da konut fiyatları yükselmeye başladı.Ev sahiplerinin beklentileri de git gide arttı.
İstanbul’un Üsküdar ilçesinde emlak fiyatları Marmarayın hizmete girmesiyle ve hız kazanan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla artmaya başladı.  Üsküdar’da son 1 yılda yaklaşık yüzde 18 oranında artan satılık konut fiyatları şu an metrekaresi 2.682 TL seviyelerinde. Kiralık dairelerde ise ortalama metrekare fiyatı 12 TL. Üsküdar’da Marmaray inşaatının kalkması ve ulaşımın rahatlamasıyla fiyatlar yukarı doğru ivme kazandı. Özellikle Sirkeci aksı, bölgeye ulaşım açısından büyük kolaylık getirdi.
Bölgede hizmet veren gayrimenkul danışmanlarına göre, ev sahiplerinin fiyat beklentisi gitgide yükseliyor. Özellikle Çengelköy, Beylerbeyi ve Sultantepe gibi semtlerdeki kentsel dönüşüm çalışmalarının başlamasıyla beklentiler artarken, ulaşımın da kolaylaşmasıyla bölge değerine değer katıyor. Üsküdar’ın semtlerinde satılık konutların ortalama metrekare fiyatları şöyle:
Acıbadem Mah. 5.556 TL/m²
Bulgurlu Mah. 2.188 TL/m²
Çengelköy Mah. 2.777 TL/m²
Ferah Mah. 2.400 TL/m²
İcadiye Mah. 2.882 TL/m²
Mimarsinan Mah. 2.143 TL/m²
Selami Ali Mah. 2.793 TL/m²
Sultantepe Mah. 3.250 TL/m²
Valide-i Atik Mah. 2.323 TL/m²
Zeynep Kamil Mah. 2.294 TL/m²
Üsküdar 2.682 TL/m²
İlçede evlerini satmak isteyenlerin beklemede kaldığını ifade eden gayrimenkul danışmanları, öte yandan Kandilli, Nakkaştepe gibi semtlerdeki lüks villalara da büyük bir talep olduğunu ancak satılık villa bulunamadığını söylüyor.
3 Milyon Doları Olana Bile Villa Yok
Bölgedeki lüks villa projelerinde, bahçe içindeki tek ve büyük villalarda fiyatlar 4,5 milyon dolardan başlıyor. Villa alıcıları 2-3 milyon doları gözden çıkartıyor ancak bu fiyata bölgede villa bulmak zor. İkiz villaların fiyatları bile 1,5 milyon dolardan başlıyor.

Reklamlar