Marmarayın Sirkeci istasyonu açıldı Hayyamcılara gün doğduMarmarayın Sirkeci istasyonu açıldı Hayyamcılara gün doğdu :Avrupa ile Asya kıtasını birbirine boğazın altından tüp geçitle bağlayan Marmaray’ın en önemli istasyonu olan Sirkeci istasyonu nihayet açıldı. Sirkeci’nin simgesi Hayyamcılara gün doğdu.
Marmaray’ın Sirkeci istasyonunun açılması İstanbul trafiğine nasıl bir katkı yapar bunu bekleyip göreceğiz ama şu da bir gerçek ki, dijital fotoğraf makinesi ve video ekipmanlarının kalbi olan Sirkeci semti, teknoloji tutkunlarına artık bir adım daha yaklaştı. Özellikle Anadolu yakasında oturanlar ya da İstanbul’a sırf DSLR fotoğraf makinesi, lensleri ya da ışık, flaş, tripod gibi aksesuarları satın almak ya da ikinci el olarak satmak için gelenler, artık Sirkeci’ye çok kolay ulaşabilecekler. Çünkü artık Marmaray’ın Sirkeci istasyonu 1 Aralık 2013 günü öğlen saatlerinde sessiz sedasız da olsa, resmen açıldı.
Hayyam pasajı nerede?
Marmaray Sirkeci istasyonunun açılması ile birlikte pcextra.com.tr olarak daha bir popüler olacağına inandığımız şu meşhur Hayyam pasajı sendromuna minik bir açıklama getirelim. Yalnızca İstanbul’un değil, Türkiye’nin dijital fotoğraf makinesi ve aksesuarları konusunda bir marka olmuş Hayyam Pasajı, Sirkeci’de, Marmaray Sirkeci istasyonu çıkışına çok yakın olarak, Muradiye caddesinde bulunuyor. Bu pasajda, sıfır ürünlerden ikinci ellere, her çeşit aksesuardan, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların tüm aksesuar ihtiyaçlarına ulaşmak mümkün.
Gerçi Sirkeci’de dijital fotoğraf ailesi deyince yalnızca Hayyam Pasajı algılanmamalı. Bölgede irili ufaklı çok sayıda yetkili fotoğraf makinesi bayileri, yetkili servisleri ve dünyaca ünlü markaların Türkiye temsilcilikleri de mevcut.
Uzun lafın kısası, Marmaray’ın Sirkeci istasyonunun açılması, biz dijital fotoğraf makinesi ve aksesuarları tutkunlarını fazlasıyla sevindirdi. Çünkü artık kolayca ve zahmetsizce, Eminönü ve Sirkeci trafiği keşmekeşine girmeden rotamızı bir şekilde Marmaray ile kesiştirerek, bu bölgeye bütçemiz el verdiğince artık daha sık uğrayabileceğiz.

Reklamlar