Milletvekili Koca YHT ve istasyon köprüsü çalışmalarını incelediMilletvekili Koca YHT ve istasyon köprüsü çalışmalarını inceledi :Milletvekili Salih Koca, Yüksek Hızlı Tren (YHT) alt geçidi ve Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yapımı devam eden İstasyon Köprüsü çalışmalarını yerinde inceledi.
AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, Yüksek Hızlı Tren (YHT) alt geçidi ve Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yapımı devam eden İstasyon Köprüsü çalışmalarını yerinde inceledi.
İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Koca, Ankara-Eskişehir-İstanbul hızlı tren hattının geçtiği bu alanda TCDD tarafından YHT hattının şehir geçişinin tamamen yer altına alındığını kaydetti.
Bu çalışmayla birlikte Muttalip, Sakarya, Bağlar ve İstasyon Köprüsü hemzemin geçitlerinin ortadan kalkacağını ve şehrin iki yakasının bir araya geleceğini ifade eden Koca, “Bu sayede hem şehrin trafik sorununa neşter vurulacak hem yaklaşık bin 400 metre uzunluğunda yeni bir bulvar, yeşil alan ve rekreasyon alanı kazanacağız. Tramvay köprüsü geçilene kadar kapalı kesit devam edecek ve hemşerilerimizin yoğun talepleri doğrultusunda mevcut garın İstanbul yönünde yaklaşık 250 metre ötelenerek yeni gar sahası teşkil edilecektir. Hava şartları elverdiği sürece kapalı kesit imalatlarının en kısa sürede tamamlanması öngörülmektedir. Bu çalışmadan en fazlada bölge esnafı kazanacak ve kazanan hemşerilerimiz olacaktır” dedi.
Koca, hizmet ederken kimin sorumluluk alanındadır diye bakmadan şehrin tüm sorunları ile ilgilendiklerini ve çözüm üreten bir hizmet anlayışıyla gece gündüz demeden çalıştıklarını da sözlerine ekledi.
Ziyaretin ardından Koca, çalışmalar ile ilgili bölge esnafını da ziyaret ederek onların sorunlarını ve önerilerini dinledi.
Koca’nın inceleme ve esnaf ziyaretleri esnasında AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, Tepebaşı İlçe Başkanı Dündar Ünlü ve İl Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Reklamlar