Uludağ Teleferik Hattında Deneme Seferleri Başladı (Foto Galeri)Uludağ Teleferik Hattında Deneme Seferleri Başladı :Dünyanın en uzun mesafeli hava taşıt aracı olan Bursa Teleferiği kum torbaları ile yaptığı deneme seferlerinin sonuna geldi. 4 ve 6 kişilik kabinlerde deneme seferleri Teferrüç Kadıyayla arasındaki ilk istasyonda bir dakika aralıklarla yapılıyor.

Dünyanın en uzun mesafeli hava taşıt aracı olan Bursa Teleferiği kum torbaları ile yaptığı deneme seferlerinin sonuna geldi. 4 ve 6 kişilik kabinlerde deneme seferleri Teferrüç Kadıyayla arasındaki ilk istasyonda bir dakika aralıklarla yapılıyor.

Teferrüç- Kadıyayla-Sarıalan arasındaki 4 bin 980 metre uzunluğundaki güzergahta seferler başlayacak olan Bursa Teleferiği’nin kum torbaları ile yaptığı deneme seferlerinin sonuna gelindi. Bursa’nın simge yapılarından bir tanesi olan teleferikte deneme seferlerinin Mayıs ayından itibaren yapıacağı ifade edildi. Türkiye’nin ilk insanlı hava taşıtı olan ve 1963 yılında hizmete başlayan teleferiğin yeniden dizayn edilerek modernleşme çalışmalarını yakından takip eden Bursa Teleferik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Okan Kalyan, “Bursa’dan Uludağ’a ulaşımı sağlayan teleferik inşaatının son aşamasına gelmiş bulunmaktayız. 3 tane istasyon binasının da son rötuşları yapılmaktadır. Teleferik sisteminin fren testleri, kum çuvalları ile ağırlık testleri, ve istasyon giriş çıkışlarının testleri yapılmaktadır. Yetkili kurumlar tarafından sistemin güvenirliği ile ilgili onay ve sertifikalar alınmaktadır. Şu ana kadar testlerin yüzde 95’i tamamlandı. Şükürler olsun bir aksaklıkla karşı karşıya gelmedik. Mayıs ayı içerisinde ise yolcu taşımaya başlayacağımızı düşünüyorum” dedi.

Tesislerin inşaatının da sona geldiği ve son rötüşların ardından yeni modern binaların hizmet vereceği öğrenildi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.