Ankara-İstanbul YHT hattının bilet fiyatıAnkara-İstanbul YHT hattının bilet fiyatı :Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan düzenlediği iftar yemeğinde gazetecilerle bir araya geldi.

TEST ÇALIŞMALARINDA HERHANGİ BİR SIKINTI YOK

  1. Köprü ve kısa süre içinde ihale ilanına çıkılacak olan Kuzey Marmara Otoyolu çalışmalarının 2015 yılında tamamlanacağını söyleyen Bakan Elvan, 25 Temmuz’da Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının açılışının gerçekleştirileceğini de belirtti. Bakan Elvan, Ankara-İstanbul arasının 3,5 saate düşeceğini hatta test çalışmalarının tamamlandığını, herhangi bir sıkıntının söz konusu olmadığını vurguladı.

Türksat 4B uydusunun bu yıl içinde uzaya fırlatılacağını açıklayan Bakan Elvan, bunun yüzde 25’inin yerli üretim olarak gerçekleşeceğini, 5A uydusu ile 6A uydusunun da yapımına bu yıl başlanacağını kaydetti. Bakan Elvan, 6A uydusunun Türk mühendisleri tarafından Ankara Kazan’daki UMET tesislerinde yapılacağını da açıkladı.

HIZLI TREN FİYATLARINI Başbakan Erdoğan AÇIKLAYACAK

Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bakan Lütfi Elvan, Ankara-İstanbul YHT hattının bilet fiyatıyla ilgili soru üzerine, fiyatın Başbakan Erdoğan tarafından açıklanacağı ifade etti. Açılışla birlikte seferlerin başlayacağını söyleyen Bakan Elvan, ilk etapta hızlı trenin ücretsiz olup olmayacağına ilişkin açıklamayı da Başbakan Erdoğan’ın Cuma günü gerçekleştirilecek açılışta söyleyeceğini kaydetti. Bakan ilk etapta günde 6 gidiş 6 geliş olmak üzere toplam 12 sefer şeklinde düzenleneceğini açıkladı.

Bakan Elvan, gazetecilerin Başbakan Erdoğan’ın, TİB’in kapatılmasıyla ilgili açıklamasını anımsatması üzerine, Başbakanın gereken açıklamayı yaptığını ifade etti. Çalışmaların sürdüğünü dile getiren Elvan, zaman içinde detayların paylaşılacağını da vurguladı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.