İstanbulluların yeni çilesi, insan trafiğiİstanbulluların yeni çilesi, insan trafiği :İstanbul’da yaşayan vatandaşların çilesi bitmek bilmiyor. Nüfus her geçen gün artıyor.

Zeytinburnu metrobüs istasyonundan evine ve minibüs duraklarına gitmek isteyen vatandaşlar yaya üst geçit tıkanınca E-5’i kullanmak zorunda kaldı.

Özellikle iş çıkış saatinde yoğun olan yaya üst geçidi bu sefer adeta kilitlendi. Vatandaşlar her gün eve giderken bu çileyi çektiklerini 2 dakikalık yolun 30 dakika sürdüğünü belirtti.

Üst geçitte ilerlemekte zorlanan vatandaşlar, “ İstanbul’un her yerinin trafik olmasına alışmıştık, bir tek bu insan trafiği eksikti. Kimi insanlar tehlikeli olmasına rağmen E-5 yolu üzerinden karşıya geçiyor ” şeklinde tepkilerini dile getirdi. Zeytinburnu ile Merter arasındaki üst geçidin tıklım tıklım olması sebebiyle evlerine ve işlerine gitmek isteyen yayalar E-5 yolu üzerinden karşıya geçince tehlike anlar yaşandı. Zaman zaman Metrobüs gişelerinde ve üst geçitte gerginlikler de yaşandı. Tekstil atölyesinden evine gitmek isteyen Halim Oktan, “ Ben sırf bu insan trafiğine denk gelmemek için, Zeytinburnu durağını değil de Merter durağını kullanıyorum. Eve geç gidiyorum ama yapacak bir şey yok” diyerek üzüntüsünü ifade etti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.