İstanbulluların yeni çilesi, insan trafiğiİstanbulluların yeni çilesi, insan trafiği :İstanbul’da yaşayan vatandaşların çilesi bitmek bilmiyor. Nüfus her geçen gün artıyor.

Zeytinburnu metrobüs istasyonundan evine ve minibüs duraklarına gitmek isteyen vatandaşlar yaya üst geçit tıkanınca E-5’i kullanmak zorunda kaldı.

Özellikle iş çıkış saatinde yoğun olan yaya üst geçidi bu sefer adeta kilitlendi. Vatandaşlar her gün eve giderken bu çileyi çektiklerini 2 dakikalık yolun 30 dakika sürdüğünü belirtti.

Üst geçitte ilerlemekte zorlanan vatandaşlar, “ İstanbul’un her yerinin trafik olmasına alışmıştık, bir tek bu insan trafiği eksikti. Kimi insanlar tehlikeli olmasına rağmen E-5 yolu üzerinden karşıya geçiyor ” şeklinde tepkilerini dile getirdi. Zeytinburnu ile Merter arasındaki üst geçidin tıklım tıklım olması sebebiyle evlerine ve işlerine gitmek isteyen yayalar E-5 yolu üzerinden karşıya geçince tehlike anlar yaşandı. Zaman zaman Metrobüs gişelerinde ve üst geçitte gerginlikler de yaşandı. Tekstil atölyesinden evine gitmek isteyen Halim Oktan, “ Ben sırf bu insan trafiğine denk gelmemek için, Zeytinburnu durağını değil de Merter durağını kullanıyorum. Eve geç gidiyorum ama yapacak bir şey yok” diyerek üzüntüsünü ifade etti.

Reklamlar