Alsancak Limanında Ro-Ro gemilerinin rıhtım ihalesi iptal edildi

Alsancak Limanında Ro-Ro gemilerinin rıhtım ihalesi iptal edildi :İzmir Alsancak limanı’nda Ro-Ro gemilerinin yanaşması için rıhtım yapılması için TCDD Genel Müdürlüğü,ihale açtı. Ancak ihale idari şartlar oluşmadığı gerekçesiyle iptal edildi.


İzmir Alsancak Limanı’na Ro-Ro gemilerinin de yanaşabilmesi için planlanan rıhtım yatırımıyla ilgili açılan ihale iptal edildi. İhalenin idari şartnamenin uygun olmaması gerekçesiyle iptal edildiği bildirildi.

Taşıma yapılacak
TCDD Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz ay rıhtımların durumunun tespiti ve yeni rıhtımların yapılması için ihale açtı. 6 Ağustos’ta açılan ihale kapsamında Alsancak Limanı’nda mevcut 20-22 nolu rıhtımların durum tespiti, 10-19 nolu rıhtımların ötelenmesi öngörülüyordu. Ayrıca ihale kapsamında 127 metrelik Ro-Ro rıhtımı ve 450 metrelik rıhtımların uygulama projeleri de yapılacaktı. Ancak idari şartnamenin uygun olmaması gerekçesiyle ihale iptal edildi.

İhale ile İzmir Limanı’na Ro-Ro gemilerinin de yanaşması planlanıyordu. Bu kapsamda geçen ay İzmir Ticaret Odası, İmeak Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, TCDD İzmir Alsancak Liman Müdürlüğü, Ulaştırma 3. Bölge Müdürlüğü, Ege Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü yöneticileri bir toplantı yaparak, limana Ro-Ro ve Ro-Pax gemilerin gelmesi konusunda görüş birliğine varmıştı. Ro-Ro gemileri ile yolcu ile TIR’ların ve arabaların birlikte taşınması öngörülüyordu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar