Kemerdeki ölüm kavşaklarına 95 milyonluk yatırımKemerdeki ölüm kavşaklarına 95 milyonluk yatırım :Antalya’nın Kemer ilçesinde, birçok trafik kazası ve can kayıplarıyla gündemden düşmeyen noktalara 2 köprülü kavşak, 1 tünel ve 4 km duble yol yapılacak. İlçeye yeni atanan Antalya Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Kahraman Üraz, 95 milyon TL’ye malolacak yeni düzenlemelerin bölge turizmini de olumlu etkileyeceğini söyledi.
İLÇEYE MÜJDELİ haber
Antalya-Muğla arasındaki D-400 Karayolu üzerinde bulunan ve sık sık kazalara sahne olan Kemer-2 ve Kemer-3 kavşaklarıyla, Alacasu Koyu yanındaki virajı devre dışı bırakacak olan Phaselis Tüneli ve kazaların meydana geldiği bir başka nokta olan Yarıkpınar mevkisindeki yolun duble yol olarak tamamlanmasıyla ilgili ihalenin sonuçlanması, vatandaşlara rahat bir nefes aldırdı.
TOPLAM 95 MİLYONLUK YATIRIM
Turizm Bölgesi olan Kemer’de gerek ulaşımda zaman kayıplarına, gerek kazalarla can ve mal kaybına neden olan sorunlu noktalara çözüm getirecek projeyle ilgili ihale, geçen günlerde tamamlandı. Özaltın İnşaat’ın kazandığı ihaleye göre toplam 95 milyon muhammen bedelle 750 günde tamamlanması planlanan projeye, Kemer-2 kavşağından başlanacak.
KEMER-2 VE KEMER-3 SEZONA YETİŞECEK
Şehir içi ve şehirlerarası trafiğin kesiştiği Kemer 2 Kavşağı’nda yapılacak Köprülü kavşak, hem Antalya-Kumluca istikametindeki hem de Kemer Merkeziyle Aslanbucak Mahallesi arasındaki trafiği transit hale getirirken, yollardan birbirine geçişler de yan yol vasıtasıyla sağlanacak. Kemer-3 kavşağında yapılacak kavşak da işleyiş olarak aynı özelliklere sahip olacak.
PHASELİS TÜNELİ ONAY BEKLİYOR
İhalesi yapılan Phaselis Tüneli’nin projesi de Milli Parklar’dan onay bekliyor. Çamyuva-3 girişinden sonra Alacasu Koyu yanından sola kıvrılarak yokuş yukarı tırmanılan yol, tünelin tamamlanmasıyla hem kısalacak, hem kaza riskli bölge devre dışı kalmış olacak.
YARIKPINAR DA RAHATLAYACAK
Özaltın İnşaat yetkililerinden alınan bilgiye göre, D-400 Karayolu’nun Tekirova-Beycik arasındaki Yarıkpınar Köpeksolutan mevkisindeki 4 Km.’lik bölümün duble yol haline getirilmesi de ihale edildi. Bu bölge çok sayıda can ve mal kaybına yol açan kazaya sahne olmuştu.
KOORDİNATÖR TEŞEKKÜR ETTİ
Göreve yeni atanan Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer Koordinatörü Kahraman Üraz da ayağının tozuyla daha tebrikleri kabul ederken aldığı bu haberle mutlu oldu. Kahraman Üraz, yıllardır kavşaklardaki kazaları gündeme getirdiklerini ve Karayolları yetkilileriyle görüşmeler yapıldığını belirterek, “İhaleyi alan firma ilçemizde incelemelerde bulundu. Ayrıca kavşakların kısa sürede tamamlanacağını öğrenmek 2015 sezonuna yetişeceğini öğrenmek bizi çok mutlu etti. Bölgemiz adına ve turizm adına bu çalışmalar büyük katkı sağlayacak. Antalya Havaalanı’ndan bu bölgeye gelen turistler iki saatlik bir sürede gelmekteydi. Bu zaman süresi yarıyarıya azalacak, artık bir saatte rahatlıkla bölgemize ulaşacaklar. Bölgemiz daha cazip hale gelecek” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.