CHP Ankara metrosunun yürüyen merdiven yenilenmesini Meclis’e taşıdıCHP Ankara metrosunun yürüyen merdiven yenilenmesini Meclis’e taşıdı :CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Ankara Metrosunun kaç istasyonunda merdiven yenileme çalışması yapıldığını, son 4 yılda kaç istasyonda yürüyen merdivenlerde kaç onarım çalışması yapıldığını sordu.

Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“Bugün itibariyle Ankara Metrosunun kaç istasyonunda merdiven yenileme çalışması yapılmaktadır?

Son 4 yılda kaç istasyonda yürüyen merdivenlerde kaç onarım çalışması yapılmıştır. Onarımların her biri ne kadar sürmüştür? Her bir onarımın maliyeti ne olmuştur?

Metro istasyonlarında EGO imzasıyla yapılan duyurularda yer alan ‘Ekonomik ömrünü dolduran yürüyen merdivenlerin yenileme çalışmaları yapılmaktadır’ ibaresi gerçeği yansıtmakta mıdır? Malzemenin ekonomik ömrü ile ilgili herhangi bir kayıt var mıdır? Varsa bu kayıt kim tarafından konmuştur?

Yürüyen merdivenlerin ekonomik ömrü ne kadardır? Bundan önce yapılan çalışmalarda merdivenleri yenilenen istasyonlar hangileridir? Üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına karşın merdivenlerin ekonomik ömrünün tamamlanmış olmasına hangi haklı gerekçeyle karar verilmiştir?”

Reklamlar