İsviçre Tren Yolları (CFF) 900 çalışanını işten çıkarıyor

İsviçre Tren Yolları (CFF) 900 çalışanını işten çıkarıyor :İsviçre Tren Yolları (CFF) 2020 yılına kadar kademeli olarak 900 çalışanını işten çıkaracağını ve bu operasyon sonunda da 1.75 milyar İsviçre frankı tasarruf yapacağını açıkladı.

CFF, maliyet azaltma programını başlattığını duyururken bu tasarruf planının 2030 yılına kadar 20 milyar frankı bulacağını duyurdu. Bu konuda açıklamalar yapan CFF Direktörü Andreas Meyer “Ulaşımda diğer araçlar ucuzladı. Bizim de onlarla rekabette bulunmamız için bu tasarrufu yapmamız kaçınılmaz oldu” dedi. Bu olaylar gelişirken CFF’de çalışanların bağlı olduğu sendika (SEV)den gelen açıklamada bu 900 çalışanın işten çıkarılmasını bir başlangıç olarak değerlendirdikleri ve bunun arkasının geleceği iddia edilerek “biz şimdiden gerekli tedbirleri alacağız” denildi. Ayrıca ileri yıllarda toplu taşımacılık da daha az çalışana ihtiyaç olacağı görüşünün de yanlış olduğu ifade edildi.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.