Sefaköy’deki metrobüs üst geçidi unutuldu muSefaköy’deki metrobüs üst geçidi unutuldu mu :Sefaköy’deki metrobüs üst geçidinin revizyondan geçirildiği çalışmanın durduğunu belirten CHP’li meclis üyeleri bununla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde soru önergesi verdi. CHP’liler engellilerin kullanımına uygun hale getirilmek için çalışma başlatılan geçidin akıbetini sordu.

CHP Küçükçekmece’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi üyeleri Sefaköy metrobüs istasyonundaki üst geçitte yapılan çalışmayı İBB Meclisi’ne taşıdı. Fatih Üstünbaş, Ercan Ulaş Kaya, Ali Delen ve Erhan Aslaner tarafından hazırlanan soru önergesinde engelli kullanımına uygun hale getirilmek için kapatılan üst geçitte uzun süredir çalışma yapılmadığını belirtilerek, bunun nedenleri soruldu.

Çıkış 25 dakika sürüyor
“Yerinde yaptığımız incelemelerde metrobüs istasyonundaki çalışmalar uzun süredir yerinde saymaktadır” denilen önergede, “Durak, yoğun metrobüs duraklarından biridir. Şu anda durağa yolcu girişi ve çıkışı sadece bir taraftan yapılmaktadır. Ancak geçit dar olduğunda özellikle iş gidişi ve çıkışlarında büyük yoğunluk yaşanmakta, yoğunluğun olduğu saatte duraktan çıkış ortalama 20-25 dakikayı bulmaktadır. Çıkış kuyruğunda beklemek istemeyen ve acelesi olan vatandaşlar karşıya geçmek üzere E-5’i kullanmakta, bu da ciddi anlamda can güvenliği tehdidi oluşturmaktadır” ifadesi kullanıldı.

Başkanlığa havale edildi
Önergede, üst geçit yapım işinin kime ihale edildiği, başlangıç ve bitiş tarihleri, çalışmaların neden durdurulduğu, genel olarak üst geçitlerle ilgili ne tür çalışmalar yapıldığı soruldu. Önerge oybirliği ile başkanlık makamına havale edildi.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.