Çayyolu Metrosu’nun Söğütözü istasyonunda sızıntı arttı çalışma uzadıÇayyolu Metrosu’nun Söğütözü istasyonunda sızıntı arttı çalışma uzadı.Kar yağışının ardından Çayyolu Metrosu’nun Söğütözü istasyonunda yaşanan su sızıntısı artarak devam ederken, Belediye ekiplerinin sızıntının kayanğını bulmak için yürüttüğü çalışma uzadı.
Ankara Hürriyet’in konuyu ‘Trafikte su etkisi’ başlıklı haberiyle gündeme getirmesinin ardından, kazı çalışmasının hafta sonuna kadar tamamlanacağını belirten ASKİ yetkilileri, Ankara Hürriyet’e yaptıkları dünkü açıklamada, çalışmanın hafta içine sarkacağını bildirdi. Çalışmadan dolayı Armada önünde trafik tek şeride düştüğü için bir haftadır devam eden trafik çilesini bir an önce bitirmek istediklerini kaydeden yetkililer, şunları söyledi:
“Çalışmalar sırasında Karayolları’na ait eski bir yapıyla karşılaştık. Dolayısıyla çalışmalar bir kaç gün aksadı. Hafta ortasına kadar bitireceğiz. Karayolları tarafından yapılan ‘box’ adını verdiğimiz yer altındaki beton kanallar sistemde görünmüyordu. Çalışmalar sırasında fark ettik. Ekiplerimiz yüzey suyunu tahliye edecek olan yağmur suyu tahliye hattını, yapıya zarar vermeden geçirmeye çalışıyor.”
METRONUN SUYU ÇIKTI
Öte yandan Söğütözü istasyonundaki sızıntı daha büyük bir soruna sebep olma riskinden dolayı Ankaralıları korkuturken, MTA istasyonda da tavandan su sızmaya başladı. İstasyon görevlileri Söğütözü istasyonundaki sızıntının olduğu bölgeye ‘dikkat kaygan zemin’ yazılı uyarı levhalar koyarak önlem alamaya çalışırken, MTA istasyonunda peronlara inen merdivenlerin olduğu bölgede yaşanan sızıntı için, suyun damladığı tavanın altına uyarı levhası ve kova koyuldu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.