TCDD Tren bilet fiyatları yüzde yüz zamlandıTCDD Tren bilet fiyatları yüzde yüz zamlandı :Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Türkiye’nin birçok iline düzenlediği tren seferlerine yeni yılla birlikte zam yaptı. TCDD bilet fiyatları bazı illerde %100 zamlandı. Zamlı tren bilet fiyatları bazı illerde ne kadar oldu? Yeni bilet fiyatları?
Zam haberi bu sefer Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan (TCDD) geldi.15 Ocak 2016 tarihi itibariyle başlayan TCDD yeni tarifeye göre Türkiye’nin birçok ilinde tren bilet fiyatları zamlandı. Tren seferleri zamlı bilet fiyatları bazı illerde yüzde 100’e ulaştı.
Önceki fiyat tarifesine göre bazı illerde yüzde 100 zam yapılırken, zamlı tarife 15 Ocak 2016 tarihinden itibaren uygulamaya konuldu.
Zamlar arasında en dikkat çekeni ise İzmir-Manisa seferleri oldu. TCDD’nin son tarifesine göre Manisa-İzmir seferlerine yüzde 100 zam geldi. Önceden İzmir’den Manisa’ya 5 TL’ye giden vatandaşlar yapılan zamla birlikte 10 TL ödeyecek.
Bilet gişelerine giden vatandaşlar zamlar karşısında neye uğradıklarını şaşırdı. Bazı vatandaşlar zamları normal bulurken, bazıları ise ücretlerin yüksek olmasından yakındı. Ücretlerin arttığını öğrenince şaşkınlıklarını gizleyemeyen vatandaşlar, bu duruma tepki gösterdi.
Yeni ücret tarifesine göre, İzmir-Ankara tren seferi 44 TL’den 53 TL’ye, İzmir- Konya arası 45 TL’den 50 TL’ye, İzmir Afyon arası 27 TL’den 30 TL’ye, İzmir-Balıkesir seferi 15 TL’den 19.50 TL’ye yükseldi.
İZMİR’İN İLÇELERİNE DE YANSIDI
İzmir’in birçok ilçesine düzenlenen seferlere de zam geldi. Şehirlerarası seferlere oranla daha az zam yapıldığı gözlenen ilçelerden bazılarının yeni tarifelerine göre, İzmir-Ödemiş 8.25 TL’den 10 TL’ye, İzmir-Torbalı 4.75’ten 5 TL’ye, İzmir-Selçuk 6.25’ten 6.50 TL’ye, İzmir-Tire 6.75 TL’den 8.50 TL’ye Menemen-Manisa tren ücretleri 2.75’ten 3.50 TL’ye çıkarıldı.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!1 Yorum

  1. Eğer İzmir ile Ankara arasında, Ankara ile Adana arasında Ankara ile Kars-Van-Diyarbakır arasında yolculuk süresi kısalacaksa bu zamlar kabul edilebilir. Çünkü otobüs fiyatları bu zamlı fiyatlardan da yüksek. Ancak yolculuk süresinde herhangi bir iyileştirme yapılmayacaksa bu zamlar TCDD nin özelleştirilme sürecinde atılan bir adım gibi geliyor bana

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.