Köprü ve Otoyolların Kurban Bayramı Geçiş Ücretleri Açıklandı

Köprü ve Otoyolların Kurban Bayramı Geçiş Ücretleri Açıklandı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yap-işlet-devret modeliyle yapılan köprü ve otoyollar hariç KGM’nin işlettiği tüm otoyol ve köprülerin bayram tatili süresince ücretsiz olacağını söyledi.
Köprü ve otoyollar Kurban Bayramı’nda ücretsiz mi? 2016
Kurban Bayramı tatilinin yaklaşmasıyla il dışına çıkacak birçok kişi “Köprü ve otoyollar Kurban Bayramı’nda ücretsiz mi?” sorusunu sormaya başladı. Özellikle İstanbul’da yeni açılan 3.köprü olan Yavuz Sultan Selim köprüsü Kurban Bayramı’nda ücretsiz mi? Yeni açılan bir diğer köprü olan İzmit Körfez Köprüsü (Osmangazi) Kurban Bayramı’nda ücretsiz mi? 15 Temmuz Şehitler Köprüsü geçişler bu bayramda nasıl olacak? Tüm bu soruların cevapları haberimizde.
İzmit Körfez Köprüsü (Osmangazi) Kurban Bayramı’nda ücretsiz mi?
Marmara Denizi’nin doğusunda İzmit Körfezi’nin Dilovası Dil Burnu ile Altınova’nın Hersek Burnu’nu bağlayan İzmit Körfez Köprüsü (Osmangazi) Kurban Bayramı’nda ücretsiz olmayacak. Binlerce sürücünün merak ettiği ve bayramda ulaşımda kolaylık sağlayacak olan Körfez Köprüsü’nün ücretli olması vatandaşları isyan ettirdi. Osmangazi Köprüsü’nde Kurban Bayramında geçişler işletmecisi özel sektörden olduğu için ücretli olmaya devam edecek.
Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3.köprü) Kurban Bayramı’nda ücretli mi? Geçiş ücreti ne kadar?
Güzergâhı, Avrupa Yakası’nda Sarıyer’in Garipçe mahallesi ile Anadolu Yakasında Beykoz’un Poyrazköy semtinde yer alan ve açılışına henüz bir ay bile olmayan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde (3.köprü) Kurban Bayramı’nda geçişler ücretli olacak. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde Kurban Bayramında geçişler işletmecisi özel sektörden olduğu için ücretli olmaya devam edecek.
Yavuz Sultan Selim Köprüsü Kurban Bayramı geçiş tarifesi ücretleri;
Otomobil: 88.75 TL
Minibüs, kamyon, otobüs vb: 141.95 TL
TIR, kamyon treyler vb.: 168.80 TL
(Fiyatlara köprü çıkışları sonrası girilen paralı yollar dahil değil)
15 Temmuz Şehitler (Boğaziçi) Köprüsü Kurban Bayramı’nda geçişler ücretli mi?
Bu yıl Kurban Bayramı’nda en fazla kullanılan köprülerden birisi olan ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olan Boğaziçi Köprüsü ücretsiz olacak. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yap-işlet-devret modeliyle yapılan köprü ve otoyollar hariç KGM’nin işlettiği tüm otoyol ve köprülerin bayram tatili süresince ücretsiz olacağını söyledi.

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.