Trabzon hafif raylı sistem projesi için özel ekip kuruldu

Trabzon hafif raylı sistem projesi için özel ekip kuruldu :Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Kentiçi Ulaşım Ana Planı ve Acil Eylem Etüd Projesinin Hazırlama Çalışması ve Hafif Raylı Hattı Fizibilite Etüd ve Projelerin Hazırlanması’ için 2 milyon lira, ‘Hafif Raylı Yol Yapımı’ için 165 milyon lira ve ‘Hafif Raylı Sistem Tarmvay Alımı’ için de 85 milyon lira ödenek öngörüldü. 2017 yılının en önemli projelerinden biri olan hafif raylı sistem projesi için 2017 yılı bütçesine yaklaşık olarak 252 milyon lira ödenek konmuş oldu.


Hafif raylı sistem projesinin yasal işlemleri 2017 yılı ile birlikte başlayacak. Şu anda ise uzmanlardan oluşan 14 kişilik bir ekip yoğun bir şekilde proje üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ekip Projenin güzergahındaki eğimleri inceliyor, alternatifleri değerlendiriyor. 2017 yılının başında ise hafif raylı sistem projesi için ciddi bir hazırlığın başlaması planlanıyor.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, daha önce yaptığı açıklamalarda, “Muhtemelen 2017 sonu gibi ilk etap olan havaalanı ile Akyazı arasındaki bölgenin adım adım yapılması, Trabzon’un gündemine gelmiş olacak” İfadelerine yer vermişti.

 sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar