TCDD baba ile 9 yaşında kızına İslama aykırı diyerek yan yana bilet vermediTCDD baba ile 9 yaşında kızına İslama aykırı diyerek yan yana bilet vermedi :Dokuz yaşındaki kızı ve kendisine Ankara İstanbul arası hızlı tren bileti almak isteyen Fatih Tuna Erciyas’a gişedeki görevli ‘bayan erkeğin yanına oturamaz’ diyerek bilet vermedi. Erciyas, diğer yolcunun 9 yaşındaki kızı olduğunu söylemesi üzerine görevlinin kendisine ‘İslam dini bunu kabul etmiyor’ cevabını verdiğini öne sürdü.

Kızıyla birlikte yolculuk yapmak isteyen Fatih Tuna Erciyas, bilet almak için Gebze Hızlı Tren İstasyonu’na geldi. Bilet satış gişesindeki görevli Erciyas’a ‘bayan, erkeğin yanına oturamaz’ diyerek kızının ‘erkek’ olarak kayıt edilip aynı koltukta yolculuğun mümkün olabileceğini belirtip, bu uygulamanın da onları suçlu durumuna düşüreceği için risk alamayacağını söyledi. Erciyas, 9 yaşındaki kızıyla birlikte yolculuk yapmak istediğini söylediğini ve ‘bu nasıl uygulama’ diye sorması üzerine gişe görevlisinin kendisine ‘İslam dini bunu kabul etmiyor’ dediğini iddia etti.

TCDD MÜŞTERİ HİZMETLERİ: BAY VE BAYANA EŞ DAHİ OLSALAR YAN YANA KOLTUKLARDA BİLET VERİLMİYOR

Dokuz8haber’in haberine göre, kızıyla birlikte yolculuk yapmak isteyen Fatih Tuna Erciyas, bilet almak için Gebze Hızlı Tren İstasyonu’na geldi. Bilet satış gişesindeki görevli Erciyas’a ‘Bayan, erkeğin yanına oturamaz’ diyerek kızının ‘erkek’ olarak kayıt edilip aynı koltukta yolculuğun mümkün olabileceğini belirtip, bu uygulamanın da onları suçlu durumuna düşüreceği için risk alamayacağını söyledi. Erciyas, 9 yaşındaki kızıyla birlikte yolculuk yapmak istediğini söylediğini ve ‘bu nasıl uygulama’ diye sorması üzerine gişe görevlisinin kendisine ‘İslam dini bunu kabul etmiyor’ dediğini iddia etti.

‘SİSTEMLE ALAKALI BİR DURUM’

Erciyas, bu cevap üzerine büyük şok yaşadığını belirterek, müşteri hizmetleriyle iletişime geçtiğini ve aldığı yanıtı şu ifadelerle anlattı:

Ayrı ayrı yerlerden bilet alabildim düşünebiliyor musunuz. Hâlâ şaşkınım! Aldım bileti kuzu kuzu. Öz kızımla ayrı yerlerde yolculuk yapacağım. Şoku atlatınca müşteri hizmetlerini aradım. ‘Bay ve bayana eş dahi olsalar yan yana koltuklarda bilet verilmiyor ama size yanlış aksedilmiş, bunun dinle bir ilgisi yok sistemle alakalı bir durum’ dendi. Ben gidiş-dönüş aldığım için kızım yanımda oturamazmış. Eğer Ankara’dan direkt alsaymışım o zaman oturabilirmişiz ama bilet ayrı ayrı kesildiği için bu gibi durumda yan yana kesilemiyormuş. Bayanlar yanında erkek yolcu istemediği için otomatikman böyle bir uygulama getirilmiş. Bu kişi annem kızım eşim de olsa değişmezmiş.”
Reklamdan sonra devam ediyor

‘HİÇ Mİ AİLE SAYGISI YOK?’

9 yaşındaki kızı ile ayrı yolculuk yapmak zorunda kalan Erciyas, “Kızımı nasıl başka birinin yanına emanet edeceğim aklım almıyor. Hiç mi aile saygısı yok’ diyerek duruma tepkisini gösterirken, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nda (TCDD) çalışan bir görevlinin ‘İslam dini bunu kabul etmiyor’ şeklindeki söylemi karşısında ‘şoka uğradığını’ belirtti.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

1 Yorum

  1. Kanımca; bu haberde aktarılan ya bir yanlış anlama/anlaşma, ya da sistematik bir bir hata olabiir. Gerçek olduğunu varsayarsak: böylesi bir çağ dışı zırvalık, aklı başında bir kişinin akıl ve mantığının alabileceği bir şey asla olamaz! TCDD biran evvel böylesi zırva hataları, kaynağını bertaraf ederek kurutarak, bir daha tekerrür etmeyecek şekilde ortadan kaldırmalıdır. Şayet bu acube davranış, bir TCDD görevlisinin, bir Devlet-Memurunun şahsi-kişisel düşünce ve davranış özrü ise, işte o zaman da TCDD acilen görevli çalışanlarının kulağını çekmeli, uyarmalı, bir daha tekerrür etmeyecek şekilde de görevlileri eğitmeli, bilgilendirmeli, bilinçlendirmelidir. Unutulmamalıdır ki, biz de çok şükür, Elhamdülüllah Müslümanız ve dinimizi, kutsal kitabımızı az buçuk okuyor, daha da önemlisi anlamaya çalışıyor, hatta doğru yorumlamaya çalışıyoruz. Şimdiye dek, böylesi bir zırvalık, gerzekliği o yüce kutsal kitabımızda görmedik, bulamadık.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.